ŠŤASTNÝ KONEC

Psy po útoku zastřelili, fenka utekla. Našli ji pokousanou, už je doma

Fenka Aime už je doma
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
Fenka Aime už je doma
Téma:
psi

Slovenští policisté vypátrali fenku, na kterou zaútočili dva agresivní psi. Policisté je museli zastřelit, fenka ale utekla neznámo kam. Podařilo se ji najít po několika dnech a po ošetření se vrátila ke své rodině.

Dva volně běhající psi napadli malou fenku, kterou venčila důchodkyně nedaleko Trnavy, před deseti dny. Rozzuřená zvířata zaútočila i na seniorku a na přivolané policisty. Nepodařilo se je zastavit plastovými projektily, ale až ostrými náboji.

 

Starší žena i policisté vyvázli bez zranění, fenka jménem Aime ale utekla neznámo kam. Byla pokousaná, proto bylo nutné ji najít co nejdříve, aby ji mohl ošetřit veterinář. Rozběhla se velká pátrací akce, do které se zapojil i jeden z environmentálních kriminalistů.

 

Právě ten nakonec Aime vypátral, když ji ve volném čase vyrazil hledat na kole. "Po několika hodinách ji objevil v keřících mezi poli u sousední obce. Začal ji pronásledovat. Fenka byla velmi plachá ze šoku, který utrpěla a tak lehce se nedala," napsali policisté na facebooku.

 

 

Na pomoc policistovi se proto vydala majitelka fenky, její vnučka s kamarádkou a dobrovolník z centra Svoboda zvířat Ronald Antony. Vyděšená Aime se pokusila utéct přes místní potok a její šok se na chvíli přeměnil v agresivitu.

 

Všechno ale dobře dopadlo a policista spolu s dobrovolníky ze Svobody zvířat zabezpečili odvoz fenky na veterinární kliniku, kde byla ošetřená. Poté se vrátila ke své rodině.

TN.cz