COVID NA OLYMPIÁDĚ

Psychicky to postihne i ostatní, řekl Dominik Hašek ke covidu v Tokiu

Téma:

Mezi českými reprezentanty v Tokiu přibývají další a další případy nákazy covidem-19. Na situaci reagují také další čeští sportovci. Mezi nimi například tenistka Petra Kvitová nebo atlet Pavel Maslák. Exkluzivně se pro televizi Nova ke kauze vyjádřil i olympijský vítěz z Nagana, hokejový brankář Dominik Hašek.

"Myslím, že to musí celou výpravu postihnout psychicky. Přiletíte někam, těšíte se na hry, a teď místo toho jste rozdělený, vaši kamarádi nemůžou soutěžit, bojíte se, co zítra najdou vám. Určitě je to hrozně nepříjemná situace," řekl Dominik Hašek.

 

S kolegy soucítí i tenistka Petra Kvitová. "Musím říct, že je mi jich hodně líto. Čekají na to čtyři roky, aby se mohli účastnit a zahrát si o nejlepší výsledek. Teď jim to bylo odebráno a musí navíc být deset dní v karanténě. Nevím, jak to prožívají, ale soucítím s nimi," řekla tenistka.

 

 

Cyklista Leopold König je ve svých vyjádřeních ještě radikálnější a hovoří o amatérismu olympijského výboru. "Já bych očekával opravdu trochu víc profesionální přístup. Právě ten let bývá mnohými odborníky považován za jeden z nejrizikovějších. A ne nadarmo v jakékoliv komerční lince, nebo v jakémkoliv charteru jsou ty roušky povinné," uvedl cyklista.

 

Z covidu mají respekt i další sportovci. "Prostě jak to bude, tak to bude a jestli mám dostat covid, tak ho dostanu, jestli ne, tak ne. Necháme to osudu," řekla oštěpařka Nikola Ogrodníková.

 

 

"To, že bych to chytil a nezávodil, tak s tím bych se smíříl. Nejhorší je, že člověk by ani nemohl odletět zpátky domů a musí tam být někde sám," uvedl atlet Pavel Maslák.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Richard Tesař, mb TN.cz