Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tvrdý trest

Tereza přijde o nejlepší roky: Sáhne si na dno, říká psycholog

Tereza H. ve vězení
Zdroj: Profimedia

Na osm let a osm měsíců vězení odsoudil soud v Pákistánu Češku Terezu Hlůškovou (22). V tamním kriminálu má strávit nejlepší roky svého života. Drsné podmínky však budou mít značný vliv na její osobnost, naznačil psycholog Tomáš Morávek.

Krušné chvíle nejspíš čekají na dvaadvacetiletou Terezu Hlůškovou. Tu totiž poslal pákistánský soud na osm let a osm měsíců do vězení. Dívka má ještě šanci na odvolání, pokud se ale nic nezmění, čeká ji hotové peklo v drsných podmínkách.

 

"Určitě to bude mít relativně značný vliv na její osobnost i na její psychiku. Vezměte si, že ona je v nejlepších letech a stráví je ve velmi extrémních podmínkách. A to jak hygienických, tak společenských," popsal psycholog Tomáš Morávek.

 

Tereza se podle něj osobnostně zformuje úplně jinak, než její vrstevnice. "U těchto lidí nacházíme určitou frustraci a zahořknutí," vysvětlil psycholog.

 

 

Zároveň se dle jeho slov stávají lidé s podobnými zkušenostmi méně citlivými. V kriminálu bude nejspíš mladá dívka ve společnosti vražedkyň, narkomanek a prostitutek.

 

"Od každého si vezme něco. Bude otřískaná životem, bude schopna vydržet víc věcí," myslí si Morávek a dodává, že největším problémem bude sociální začlenění.


GALERIE: Tereza zadržená v Pákistánu

1
/
7
Zdroj: Profimedia
Tereza zadržená v Pákistánu - 2

 

Podle psychologa však bude mít Češka ohromné zkušenosti a zjistí, co to znamená sáhnout si na dno. "Pokud ji to úplně nezlomí, tak bude pravděpodobně i o něco odolnější," dodal.

 

 

Morávek si však myslí, že se Tereza po skončení trestu dokáže vrátit do běžného života. Dodává ale, že pouze s pomocí úřadů nebo rodiny.

 

Mladou Češku Terezu Hlůškovou zadrželi celníci na letišti v pákistánském Láhauru 10. ledna minulého roku. V kufru policisté objevili devět kilo heroinu, které měla podle nich Tereza dopravit do Spojených arabských emirátů a odtud do Irska. Tereza vinu odmítala, o drogách v kufru prý nevěděla.


Celý případ Terezy si připomeňte v reportáži Televizních novin:

pan TN.cz