vodáci

Půjčovny lodí a raftů jedou na plno, sezónu očekávají mimořádně dobrou

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
Publikováno 12. 6. 2020
Téma:

Půjčovny lodí a raftů už jedou naplno, i když zájem zatím není takový, jaký očekávaly. Na vině je podle provozovatelů spíš počasí. Sezónu ale čekají mimořádně dobrou. To proto, že lidé budou chtít dovolenou kvůli pandemii trávit spíš v tuzemsku. Provozovatelé půjčoven proto doporučují rezervaci předem.

Dlouhé fronty před jezy, přeplněné kempy a občerstvení u řeky. Tak vypadá každoročně první červencový týden na Vltavě. Letos se provozovatelé půjčoven připravují na ještě větší nápor.

 

"Ten zájem se samozřejmě zvyšuje. Opravdu chodí objednávky víc a víc," potvrdil Miroslav Štolc z půjčovny raftů v Českém Krumlově.

 

Pokud se na vodu chystáte právě v prvním prázdninovém týdnu, neměli byste podle půjčoven s rezervací otálet. "Určitě je lepší to mít dopředu zarezervované. Nicméně v současné době je těch kapacit, co se týče lodí a raftů, velký dostatek," sdělil Pavel Kolouch, který také půjčuje lodě.

 

Někteří se takovému množství lidí na řece chtěli vyhnout a na vodu vyrazili už teď. Na Vltavě vyrážejí lidé na vodu nejčastěji na tři dny.

 

 

Za kánoi pro dvě osoby zaplatíte okolo 390 korun na den. Rafty se podle velikosti pohybují od 750 do 1100 korun. Příslušenství, jako jsou sudy, pádla a vesty, jsou už v ceně. Noc ve vodáckém kempu vyjde osobu se stanem na dvě stovky. Pokud tedy vyrazí například čtyřčlenná skupina na raft na tři dny, zaplatí necelé tři tisíce korun.

 

Provozovatelé půjčoven prý měli díky koronavirovým omezením více času na přípravu a navýšili i kapacitu kánoí a raftů.

Jaká je aktuální situace na řekách? Více informací ve videu ZDE:

Související témata:
TN.cz