Bezpečnost hraček

Půlka hraček nevyhověla kontrole! Obsahuje jedovaté olovo a kadmium

Kontrola bezpečnosti elektrických hraček
Zdroj: ČOI
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 4. 10. 2019
Téma:

Na trhu je nejméně devět modelů elektrických hraček, které obsahují nadlimitní množství škodlivých látek. V jedné z panenek byly knoflíkové baterie, ke kterým se děti mohou lehce dostat. Inspektoři nařídili stáhnout výrobky z prodeje.

Česká obchodní inspekce (ČOI) kontrolovala 17 modelů hraček, devět z nich nevyhovělo. Většina obsahovala nadlimitní množství olova a kadmia v pájených spojích. Tyto jedovaté látky mohou být obzvláště pro děti škodlivé, ve větším množství způsobují otravu. Škodí i životnímu prostředí.

 

"Jedna hračka představovala vážné riziko způsobené přítomností dětem volně dostupných knoflíkových baterií a nedodržením limitní hodnoty přítomnosti olova a kadmia," popsal mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Šlo o panenku Mášu, vyrobenou v Číně a dovezenou společností Conix.

 

Dalšími hračkami, které obsahovaly jedovaté látky, jsou piano na baterie, autíčko na baterie nebo želva na baterie. Škodlivá mohou být i robotická ryba a myš, veselý vláček, pistole "Fantastic elite blaster" a autíčko na dálkové ovládání.

 

 

Česká obchodní inspekce (ČOI) kontrolovala elektrické hračky na tuzemském trhu v rámci mezinárodní akce zaměřené na jejich bezpečnost. Zapojilo se do ní 15 evropských států, úkolem bylo odhalit, zda výrobci hraček dodržují směrnice Evropského parlamentu.

 

GALERIE: Kontrola bezpečnosti elektrických hraček

1
/
9
Zdroj: ČOI
Kontrola bezpečnosti elektrických hraček - Želva na baterie

TN.cz