DALEKO SE NEDOSTAL

Půlku života strávil za mřížemi a zase kradl! S lupem jej chytila policie

Filip Pultar
Filip Pultar
Publikováno 9. 6. 2020
Téma:

Dvaačtyřicetiletý recidivista z Královéhradecka, který je častěji za mřížemi než na svobodě, je znovu ve vězení. Okresní soud v Hradci Králové ho tam poslal za dalších šest krádeží. Muže dopadli policisté o víkendu, když chtěl ukrást nářadí na stavbě dálnice D11.

Policisté dopadli 42letého recidivistu a jeho mladšího kolegu o víkendu na stavbě dálnice u Hradce Králové. Dvojice se vloupala do stavebních buněk a odtud ukradla nářadí asi za 100 tisíc korun.


Jenže měli smůlu. Dodávka, kterou na místo činu přijeli, zapadla do bahna a nemohli s ní odjet. Nářadí krátce před příjezdem policie ještě stihli schovat do nedalekého potrubí, ale ani to jim nepomohlo. Po chvíli lup vypátral policejní pes.

 


Při výslechu policisté zjistili, že recidivista stojí i za dalšími pěti dosud neobjasněnými krádežemi. V lednu například u Chlumce nad Cidlinou shodil ze sloupu elektrického vedení trafostanici, nedbal na obrovské riziko a z trafostanice odmontoval měděné součástky.


A den před vyhlášením nouzového stavu se zase vloupal do autodílny, ze které ukradl desítky pneumatik. Teď mu to soudce všechno sečetl a rozhodl, že muž bude čekat na už 16. soudní líčení ve vazbě. "Má za sebou už 15 trestů převážně za majetkovou trestnou činnost v celkové délce téměř 21 let," shrnula mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.
 

TN.cz