záchranná akce

Puštík uvízl v zaslepeném komíně, vysekali ho hasiči! VIDEO

Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
Aktualizováno 2.11. 2019 11:28
Téma:

Hasiči z Karvinska za sebou mají dramatickou záchranu puštíka, který uvízl v šachtě komína a nemohl se dostat ven. Zachránci zmateného a zoufalého zvířete museli do komínové šachty vysekat otvor, kterým puštíka dostali ven.

Drama se odehrálo v rodinném domě v Petřvaldu. Puštík se asi chtěl zahřát v domě a spustil se dovnitř úzkým komínem. Jenže nebohé zvíře asi podcenilo objem svého těla – před zimou je třeba udělat zásoby – a uvízlo v izolační vatě, která zaslepovala připravený sopouch, tedy vývod z komína.

 

"Komín byl nepoužívaný, otvory pro revizní dvířka i sopouch byly zazděné, tudíž nepřístupné. Dostat ho ven stejnou cestou, jakou se do této pasti dostal, tedy nahoru na střechu, nebylo možné. Pomocí teleskopické tyče a lana ale hasiči ze střechy „odměřili“ hloubku, ve které se puštík nachází,“ popsal okolnosti zásahu mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

 

Hasiči dokázali udělat opatrně otvor a puštíka po několika minutách dostali opatrně ven. "Puštík hned pro jistotu roztahoval křídla, aby bylo všem jasné, že je zdravý, silný a nezraněný, a chystal se zpět na svobodu. Hasiči ho ale nejprve přeložili do kontrolního kbelíku, vynesli ven a po ujištění, že je opravdu nezraněn, byl opravdu vypuštěn do přírody. Rychle odletěl k blízkému lesu,“ dodal mluvčí Kůdela.

Související témata:
TN.cz