Tragická nehoda

Řidička na drogách měla zavinit smrt policisty. Kriminálka ji už obvinila

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
10.7. 2020 15:28
Téma:

Kriminalisté obvinili řidičku, která měla pod vlivem alkoholu a drog způsobit smrt policisty (†31) z Ostravy. Oznámil to policejní prezident Jan Švejdar. Ještě v pátek ráno to přitom vypadalo, že pokrok ve vyšetřování zabere dlouhé měsíce. Žena je od čtvrtka na svobodě.

Ostravský policista Pavol K. (†31) zemřel v neděli při autonehodě v pražské ulici 5. května. Se dvěma kolegy se vracel domů, ti skončili se zraněními v nemocnici. Neštěstí měla zavinit řidička, která nadýchala přes dvě promile a byla i pod vlivem drog. 

 

Kriminalisté pustili Jitku R. (39) ve čtvrtek domů a případ si vzalo pod křídla Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4. "Nebyl podán návrh na vzetí do vazby, neboť nejsou naplněny vazební důvody," řekl TN.cz v pátek ráno mluvčí pražského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

 

 

"Prověřováné jednání je v současné době kvalifikováno jako trestný čin usmrcení z nedbalosti a trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnil.

 

Podívejte se na reportáž o plánovaném pohřbu policisty:

 

 

Původně měli o obvinění řidičky rozhodnou policisté až po obdržení znaleckých posudků. Už odpoledne se to však změnilo. Původně předpokládané dlouhé měsíce by se tak mohly zkrátit na týdny.

 

 

Vyjádření poslance Marka Bendy:

 

Kriminalisté ženu obvinili hned třikrát. "Řidičce, která v neděli způsobila smrtelnou dopravní nehodu, bylo dnes sděleno obvinění hned pro tři skutky. Usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky," napsal policejní prezident Jan Švejdar na twitteru.

 

Přesto může obviněná zůstat doma. "Vyšetřování probíhá na svobodě," uzavřel Švejdar.

 

Proč nejde obviněná do vazby? 

Související témata:
TN.cz