Chyba vyšetřovatelů

Pykali za vraždu, kterou nespáchali! Po 36 letech trojici mužů propustili

Jan Pánik
Jan Pánik
26.11. 2019 21:46

Tři muži z Baltimoru, které americký soud před šestatřiceti lety odsoudil za vraždu na doživotí, byli v pondělí propuštěni na svobodu. V roce 1983 měli zastřelit 14letého chlapce DeWitta Ducketta, případ byl ale letos znovu otevřen. Po jeho přezkoumání se zjistilo, že muži hrůzný čin nespáchali.

Alfred Chestnut, Ransom Watkins (oba 52) a Andrew Stewart (53) byli na doživotí odsouzeni v roce 1984, tedy rok poté, co měli zastřelit čtrnáctiletého chlapce. K vraždě mělo dojít na základní škole v Harlem Parku v Baltimoru.

 

Policisté tehdy náctileté chlapce odsoudili na základě pochybných důkazů. "Tito tři muži byli odsouzeni jako děti díky chybě prokuratury a špatnému chování policie," prohlásila podle BBC po propuštění mužů  prokurátorka Marilyn Mosbyová.

 

Prokurátorka se mužům i jejich rodinách omluvila. Podle ní si však zaslouží mnohem více. Slíbila proto finanční kompenzaci, zatím však není jasné, v jaké výši by měla být.

 

 

Vyšetřovatelé si tehdy trojici mladíků vytipovali a tlačili na svědky, aby podle toho vypovídali. Podle současné prokuratury tehdy pochybil především jeden z kriminalistů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz