Kuriozita

Pytlák v Praze chytal ryby, místo udičky použil antigenní test

Jan Houška
Jan Houška
24.5. 2021 17:24
Téma:

Kuriózní případ pytláctví řešila nedávno městská policie v Praze. Ta zadržela muže, který v Centrálním parku chytal na černo ryby. Muž k překvapení strážníků místo udičky použil antigenní test.

U Stodůleckého rybníka se pravidelně zdržují lidé, kteří tam neoprávněně chytají ryby a hlídky městské policie místo často kontrolují. Okolní vzrostlý porost pytlákům poskytuje tmavý úkryt, proto se strážníci rozhodli použít noktovizor.


Kvůli němu zřetelně viděli muže ukrytého v křoví, který nahazoval návnadu. Pytlák však strážníky zaskočil. Místo rybářského prutu totiž použil pouze háček, provázek a antigenní test.

 

 

"Při prvním kontaktu se pokusil dál ukrývat, ale po výzvě strážníků úkryt opustil. Za své chování se omlouval a tvrdil, že chytal poprvé a neúspěšně. Hlídce dobrovolně vydal i použité věci, a to krabičku sirek, návnadu v podobě rohlíku a knedlíků a provázek s háčkem. Jako provizorní prut mu posloužil antigenní test na covid-19 s negativním výsledkem," uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.


Úřední záznam s veškerou dokumentací a převzatými věcmi strážníci předali příslušnému správnímu orgánu. V případě obvinění hrozí muži za pytláctví až dva roky za mřížemi. Jelikož jeho lov byl ale neúspěšný, čeká ho nejspíše pouze peněžitá pokuta.

 

Pytlák, který oštěpem ubodal samce vzácné gorily, dostal 11 let vězení. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz