mnoho zraněných

Rabování, dlažební kostky, chaos! Dav ve Stuttgartu zaútočil i na policii

Tomáš Brych
Tomáš Brych
Publikováno 21. 6. 2020
Téma:

Rozbité výlohy, létající dlažební kostky, chaos v ulicích města. Tak to vypadalo v sobotu v noci v centru německého Stuttgartu. Během noci se do rabování zapojily desítky malých skupin. Policisté zadrželi 20 lidí, 12 policistů utrpělo zranění.

"Situace je zcela mimo kontrolu," uvedl podle deníku Bild mluvčí policie ve Stuttgartu v neděli ráno. Do města byly přivolány posily z celé spolkové země Badensko-Württembersko.

 

Na sociálních sítích se objevila řada videozáznamů z událostí noci ze soboty na neděli. Policie žádá o poskytnutí dalších, aby mohla zajistit důkazy o rabujících osobách a útočnících na policisty.

 

Na jednom z videí je vidět policista, který zadržel jednoho z útočníků. Když mu v kleče dává pouta, přiskočí jiný muž a kopem policistu srazí k zemi. Další desítky lidí utíkají ulicemi, vykopávají výlohy a rabují v obchodech.

 

 

Podle Bildu zažehla nepokoje policejní kontrola související s drogami. K menším potyčkám došlo už o minulém víkendu. V současné době policie zřídila speciální vyšetřovací tým, který se snaží dostat situaci pod kontrolu. "Budeme požadovat důkladné a okamžité objasnění, kdo stál za násilnými činy proti osobám i majetku," uvedl bádensko-württenberský premiér Winfried Kretschmann.

Související témata:
TN.cz