Benátky pod vodou

Rada Benátska odmítla řešit klima, radní pak z jednání vyhnala záplava

Záplavy v Benátkách
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 15. 11. 2019
Téma:

Regionální rada Benátska v úterý neschválila návrh zákona o boji s klimatickými změnami, jen několik minut poté budovu, kde se hlasování konalo, zaplavila velká voda. Benátky se v posledních dnech potýkají s nejhoršími záplavami za více než 50 let.

Voda v italských Benátkách se stále drží vysoko nad normálem. Starosta města Luigi Brugnaro kvůli velké vodě, která zaplavila ulice historického města, v pátek nechal uzavřít ikonické náměstí svatého Marka.

 

I když byly v pátek záplavy velmi vážné, nejhorší situace byla podle agentury APTN v úterý, kdy se voda dostala 1,87 metru nad obvyklou úroveň.

 

Shodou okolností v ten stejný den řešila regionální rada Benátska návrh zákona o boji s klimatickými změnami. Návrh schválen nebyl. Jen několik minut poté se začala budova, ve které rada sídlí, zaplavovat.

 

 

O celé události informoval radní Andrea Zanoni, který společně s dlouhým projevem sdílel na sociálních sítích také fotografie zatopených kanceláří.

 

 

Benátky bojují s nejhoršími záplavami za posledních 50 let, velká voda si již vyžádala dva lidské životy. Podle odborníků jsou škody ohromné. Podle benátského starosty visí osud města na vlásku.
 

TN.cz