Benátky pod vodou

Rada Benátska odmítla řešit klima, radní pak z jednání vyhnala záplava

Záplavy v Benátkách
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
15.11. 2019 14:25
Téma:

Regionální rada Benátska v úterý neschválila návrh zákona o boji s klimatickými změnami, jen několik minut poté budovu, kde se hlasování konalo, zaplavila velká voda. Benátky se v posledních dnech potýkají s nejhoršími záplavami za více než 50 let.

Voda v italských Benátkách se stále drží vysoko nad normálem. Starosta města Luigi Brugnaro kvůli velké vodě, která zaplavila ulice historického města, v pátek nechal uzavřít ikonické náměstí svatého Marka.

 

I když byly v pátek záplavy velmi vážné, nejhorší situace byla podle agentury APTN v úterý, kdy se voda dostala 1,87 metru nad obvyklou úroveň.

 

Shodou okolností v ten stejný den řešila regionální rada Benátska návrh zákona o boji s klimatickými změnami. Návrh schválen nebyl. Jen několik minut poté se začala budova, ve které rada sídlí, zaplavovat.

 

 

O celé události informoval radní Andrea Zanoni, který společně s dlouhým projevem sdílel na sociálních sítích také fotografie zatopených kanceláří.

 

 

Benátky bojují s nejhoršími záplavami za posledních 50 let, velká voda si již vyžádala dva lidské životy. Podle odborníků jsou škody ohromné. Podle benátského starosty visí osud města na vlásku.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz