Založený požár

Řádí na jihu Čech žhář? Někdo podpálil sběrný dvůr!

Policie - ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Téma:

Škodu za bezmála půl milionu napáchal požár sběrného dvora ve Velešíně na Českokrumlovsku. Všechno navíc nasvědčuje tomu, že plameny nerozdmýchala nehoda nebo nešťastná náhoda, ale žhář!

Plameny ve sběrném dvoře vyšlehly už ve čtvrtek večer. "Na místo požáru ihned vyjeli kapličtí policisté spolu s jednotkami hasičů z Českého Krumlova, Velešína a Svatého Jána. Přivolaný vyšetřovatel hasičského záchranného sboru stanovil jako nejpravděpodobnější příčinu vzniku požáru úmyslné zapálení," přibližuje kauzu policejní mluvčí Lenka Kozoňová.
 


Plameny strávily plastový odpad a ohořely také stěny a brána sběrné haly. Oheň také poničil obvodový plot sběrného dvora. Škoda je momentálně vyčíslena na 450 tisíc korun.Protože zatím vše ukazuje na to, že v požáru má někdo prsty, policisté vše vyšetřují jako poškození cizí věci a pátrají po zatím neznámém pachateli.
 


"Kdo by měl jakékoli poznatky k uvedenému požáru, ať nás osobně kontaktuje na obvodním oddělení v Omlenické ulici, v Kaplici, případně telefonicky na čísle 974 232 720 nebo na známé policejní lince 158," prosí o pomoc Kozoňová.
 

pez TN.cz