Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2018
Skvělá zpráva

Radost v královské rodině! Alžběta má další pravnouče, je to valibuk

Královna Alžběta II. - 2015
Zdroj: Profimedia
Královna má už sedmé pravnouče

Britská královna Alžběta II. má už sedmé pravnouče. Její vnučka Zara Tindallová porodila v pondělí holčičku. Její jméno zatím královská rodina nezveřejnila. Matka i děťátko by měly být v pořádku.

Královnina vnučka se při porodu musela pořádně zapotit, holčička totiž po narození vážila skoro 4,2 kila. Rodila ve všeobecné nemocnici ve městě Stroud uprostřed Gloucestershireu. Oznámila to královská rodina na twitteru.

 

Zara a Mike Tindallovi tak mají druhou dcerku, první Mia se narodila v lednu 2014. "Královna, vévoda z Edinburghu, princezna, kapitán Mark Phillips a Mikeovi rodiče, pan Philip a paní Linda Tindallovi jsou zprávou velice potěšeni," píše Buckinghamský palác.

 

Zara je vnučkou královny Alžběty II., její matkou je princezna Anne a otcem první Annin manžel Mark Phillips. V nástupnictví na trůn je 16., nemá ale žádný oficiální titul. Druhý potomek se jí měl narodit už v roce 2017, na konci předchozího roku ale potratila.

 

 

V roce 2011 se Zara vdala za bývalého hráče ragby Mikea Tindalla, pro účely reprezentace v jezdectví si ale ponechala rodné příjmení. Stala se mistryní Evropy, za Velkou Británii startovala i na olympijských hrách.

 

 

Jen před dvěma měsíci se mohla královna radovat ze šestého pravnoučete. Třetí potomek po princi Georgeovi a princezně Charlotte se narodil princi Williamovi a vévodkyni Kate. Chlapečka pojmenovali Louis.

Podívejte se, jak Kate s Williamem představili světu své třetí dítě:

 

epa TN.cz