První v ČR

Zlínská zoo slaví! Narodilo se tam první mládě slona afrického v Česku

Zlínská zoo a sloni
Zdroj: Profimedia
Sloni ve zlínské zoo
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 22:41
6.6. 2021 12:50
Téma:

Zlínská zoologická zahrada se v neděli pochlubila radostnou novinou - zde chovaná slonice Kali přivedla na svět mládě, podle zahrady první v Česku. Jde o samečka, který se má čile k světu.

"Obrovská radost! Dlouho očekávané první mládě slona afrického v České republice se narodilo dnes v 7:30 ráno. Je to sameček, je zdravý, vitální, slonice Kali je také v pořádku," uvedla zlínská zoo na svém webu i sociálních sítích.

 

Chovatelé vypozorovali, že zbylé dvě slonice přijaly nového člena stáda bez problémů "a fungují jako sehraná rodina."

 

"První hodiny malého slůněte patří k těm nejdůležitějším, Chceme proto celé skupině dopřát maximální klid, z tohoto důvodu jsme uzavřeli pavilon a také okolí venkovního výběhu. Věříme, že toto opatření pochopíte," omluvilo se zároveň vedení zahrady všem, kteří by si chtěli nový přírůstek prohlédnout hned a z co největší blízkosti. Zoo každopádně zároveň slíbila, že hned v pondělí přinese další informace.

 

Zatímco ve Zlíně mohou díky narození sloního samečka slavit, v liberecké zoo bylo na konci dubna naopak velmi smutno. Kvůli zdravotním problémům tam toitž veterináři museli utratit osmapadesátiletou slonici Rání. Ta tu byla celebritou, v severočeské zoo strávila skoro celý svůj život.

 

Připomeňte si loučení se slonicí Rání v reportáži TV Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz