Hlavní zásady

RADY: Jak přežít Silvestr ve zdraví? 8 skvělých triků

Párty
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Silvestra a příchod Nového roku obvykle slavíme i s alkoholem. Jenže když si dáte několik skleniček, vystavujete se nebezpečí nepříjemné kocoviny. Kvůli podobným obavám nemusíte celou noc abstinovat, stačí dodržovat několik zásad.

Skoro každému už se někdy podařilo přehnat to s alkoholem. Kocovina dalšího rána bývá nepříjemná a někdo se jí nezbaví až do večera. Žádný zaručený lék na kocovinu sice neexistuje, ale můžete se řídit několika pravidly, která vám ráno ulehčí. Čtěte, co dělat, abyste se "opici" vyhnuli.

 

Ještě než se napijete

Snažte se své tělo příliš nezatěžovat. Nedostatek vitamínů, ale také stres a vyčerpání posouvá váš organismus až na hranice fungování. Dopřejte si tedy dostatek spánku a oddychu, jezte zdravě. Vaše tělo tak bude nastartované a otevřené novým aktivitám.

 

Jídlo

Hodně studií, analýz i anket, ale žádné stoprocentní výsledky. I přesto však vědci doporučují pít alkohol na plný žaludek, nemusíte se ale zasytit jen mastnými a tučnými jídly. Stejně jako pomáhají, taky zatěžují žaludek. Raději se najezte klasicky pětkrát denně a mezi skleničkami "zobejte".

 

 

Pitný režim

Za jednu z příčin kocoviny označují odborníci dehydrataci. Kromě alkoholu proto pijte také obyčejnou vodu, nejlépe před i po každém drinku. Pokud totiž nebude mít vaše svalstvo odkud čerpat vodu, nejenže vás bude všechno bolet, ale také začne čerpat ze zásob, které najde v alkoholu. Pití vody vám navíc zabere čas mezi jednotlivými "koly", takže jich nebude tolik.

 

Pijte s rozumem a sebepoznáním

Většina expertů doporučuje pít jen jeden druh alkoholu, čerpejte ale také ze svých zkušeností. Nezkoušejte nové drinky, raději pijte to, co vám chutná a po čem víte, jak vaše tělo reaguje. Pokud máte rádi víno, dávejte si ho klidně celý večer. Pijete pro chuť a zpříjemnění večera.

 

Nepijte o samotě

Dobrý kamarád se vždycky hodí, i při pití. Můžete na sebe navzájem dohlédnout a nebát se dalšího rána.


 

Paměť je základ

Pokud si pamatujete množství nápojů, které jste vypili, klidně pokračujte. Když si ale nemůžete vzpomenout, je čas na delší přestávku nebo odchod domů.

 

Určete si finanční limit

Do hospody si neberte kreditní kartu, ale peníze. Vždy aspoň přibližně víte, kolik drinků jste schopni vypít, aby vám nebylo špatně, a kolik vás budou stát. Odpočítejte si bankovky a více si s sebou neberte.

 

Naučte se říkat ne

Necítíte se dobře? Nechutná vám alkohol? Nechcete už pít? Nebojte se a svým společníkům to řekněte přímo. Kdyby vás někdo přemlouval, řekněte znovu jasné ne. Pokud vás budou nutit i dál, odejděte. Kamarádi, kteří nerespektují vaše názory a stav, nejsou opravdoví kamarádi.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Růžové ochlupení a další šílenosti! Budou toto české trendy roku 2016?

Mladík se opil a všem svým ex najednou provedl něco šíleného! Teď se mu směje celý internet
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
epa TN.cz