sebastian kurz

Rakouská vláda padla! Korupční skandál dál otřásá zemí

Téma:

Rakouská vláda padla. Tamní parlament vyslovil nedůvěru nejmladšímu kancléři v historii Sebastianu Kurzovi. Důvodem je korupční skandál, který zemí v posledních týdnech otřásá.

První vyslovení nedůvěry rakouské vládě od konce druhé světové války - z kabinetu Sebastiana Kurze minulý týden odešli ministři ze strany svobodných. A právě její poslanci hlasovali pro vyslovení nedůvěry.

 

"Společně s prezidentem jsem udělal vše, abych se ujistil, že budeme mít vládu schopnou jednat, a zejména že proběhne vyšetřování všech podezřelých," řekl kancléř Sebastian Kurz.

 

Ministři ze strany svobodných opustili vládu poté, co byl odvolán tehdejší předseda strany, Heinz-Christian Strache. Ten skončil kvůli videu, které zachycuje jeho rozhovor s ženou ruského oligarchy.
 

 

 


Kurz věří, že se jeho strana z problémů brzy dostane a do zářijových voleb opět získá důvěru voličů. "Dnes se rozhodl parlament, ale na konci září se demokraticky rozhodnou sami lidé," dodal Kurz. Vládu prozatím povede vicekancléř a ministr financí Hartwig Löger z lidové strany.

reg/Kateřina Vodvářková TN.cz