tragédie v Alpách

Alpami se přehnalo několik lavin! Mezi oběťmi je i mladý Čech

Záchranáři prohledávají lavinu - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

V sobotu se u městysu Reutte na rakousko-německých hranicích utrhly tři laviny, které uvěznily nejméně šest lidí. Podle místních médií jeden člověk zemřel a další tři jsou zraněni. Lavina se strhla také v rakouském Kühtai, kde překvapila dva české horolezce. Sedmadvacetiletý muž bohužel pod závalem sněhu nepřežil.

Lavina se z nezjištěných příčin utrhla v rakouském Kühtai v sobotu v 15:30 místního času. Bohužel se tam v té době pohybovali dva Češi ve věku 27 a 28 let. Do Alp se vydali kvůli horolezení. Pod hromadou sněhu zůstal mladší z nich a jeho kamarád přivolal pomoc.

 

 

Jelikož oba neměli lavinové vybavení, horská služba měla problém je najít. Místo dokázal lokalizovat až vyhledávací pes. Poté, co muže záchranáři vyhrabali ven, lékař konstatoval smrt informoval tt.com.

 

K pádu tří lavin došlo také po druhé hodině odpoledne v městysu Reutte blízko hotelu Ammerwald v Rakousku. Pod lavinami skončilo nejméně šest lidí, ale počet nemusí být konečný - zvlášť vzhledem k obrovskému množství sněhu.

 

Zatím se záchranářům z horské služby podařilo zachránit podle serveru tt.com pět lidí, z toho jeden člověk na následky zranění zemřel. Další tři lidé byli se zraněními převezeni do nemocnice. 

 

 

Pátrání po dalších uvězněných bude kvůli počasí a tmě pokračovat v úterý. Na místě bylo šedesát záchranářů a pomáhal i vrtulník, který je musel na místo dopravit, jelikož laviny odřízly přístupové cesty. 

 

Připomeňte si reportáž o lavině ve Švýcarsku:

reg TN.cz