ZEMĚTŘESENÍ

Rakousko zasáhlo zemětřesení, otřesy pocítili i lidé na Moravě

Seismograf
Zdroj: Getty Images
Anna Křenková
Anna Křenková
20.4. 2021 16:04
Téma:

Dolní Rakousko a okolí Vídně zasáhlo v úterních ranních hodinách silné zemětřesení. Otřesy dosáhly síly 4,3 stupně Richterovy škály a byly cítit i za hranicemi na Moravě. Epicentrum se nacházelo v blízkosti Vídně, ve městě Neunkirchen.

Otřesy se v oblasti Vídně objevily už na konci března. V tu dobu šlo o nejsilnější zemětřesení, které Rakousko postihlo za posledních dvacet let a dosáhlo síly 4,6 stupně Richterovy škály.

 

V úterý kolem jedné hodiny ranní se zem otřásla znovu. Zemětřesení bylo sice o trochu slabší než to březnové, pocítili jej ale i obyvatelé Moravy, kteří žijí v blízkosti rakouských hranic. Informaci přinesl Ústřední ústav pro meteorologii a geodynamiku (ZAMG).

 

 

"Bylo to hrozně nepříjemný. Na vteřinu i probliklo světlo. První co mě napadlo, bylo právě zemětřesení a ještě jsem si říkala, že si musím stáhnout nějakou seismologickou mapu, abych na to koukla. Tak už nemusím, je to potvrzený," komentovala otřesy na facebooku jedna z obyvatelek Moravy. "U Brna také mírné otřesy!" doplnila další žena.

 


V souvislosti se zemětřesením zatím nebyly ohlášeny žádné škody.
 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.


Nový Zéland zasáhla tři silná zemětřesení, úřady varují před tsunami. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz