zraněný cyklista

Cyklista si na Šumavě po pádu poranil páteř. Letěl pro něj vrtulník

Zraněný cyklista na Šumavě - 3
Zdroj: Horská služba
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 23. 6. 2020
Téma:

Ke zraněnému cyklistovi z Rakouska vzlétl v úterý po poledni na Šumavě vrtulník. Dvaasedmdesátiletý muž sjel s kolem do příkopu a ošklivě si poranil páteř.

Vrtulník Letecké záchranné služby vzlétl v úterý po poledni k rakouskému cyklistovi, který se vydal se svou kamarádkou na šumavskou cyklostezku mezi Novou Pecí a Stožcem. Muž se podle předběžných informací při jízdě se svou známou zapovídal a v nepozornosti sjel do příkopu vedle stezky.

 

"Na místo jsme dorazili první a ihned jsme podle toho, jak nám popsal příznaky, zjistili, že došlo pravděpodobně k poranění páteře. Poté k nám dorazil i sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci z Horní Plané a přilétl i vrtulník Letecké záchranné služby Armády ČR z Bechyně,“ popsal výjezd Ondřej Zeman, zasahující člen Horské služby Šumava.

 

 

Muži byl nasazen krční límec a záchranáři jej umístili do vakuové matrace. Dvaasedmdesátiletý Rakušan byl poté letecky transportován do nemocnice v Českých Budějovicích

 

"Pak si pána převzal lékař LZS. Vzhledem k tomu, že jejich vrtulník přistál na louce blízko místu ošetření, mohli jsme pacienta pomalu a opatrně přenést na palubu. Posádka ho pak transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice v Českých Budějovicích,“ doplnil Ondřej Zeman.

 

GALERIE: Rakouský cyklista si poranil na Šumavě páteř

1
/
5
Zdroj: Horská služba
Zraněný cyklista na Šumavě - 1

TN.cz