Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Boj o Hrad

Rallye, tango, zpěv ve sboru. Co dělají kandidáti ve volném čase?

Zdroj: TV Nova

V našem předvolebním seriálu jsme se ptali všech devíti prezidentských kandidátů na jejich vztahy, politickou kariéru nebo majetkové poměry. Kromě Miloše Zemana nám odpověděli všichni. V předvečer voleb vám nabídneme pohled na jejich koníčky a zájmy.

Prezidentští kandidáti mají poslední hodiny na boj o voličské hlasy. Jejich kampaně finišují a volného času moc nemají. My jsme se jich i přesto ptali, co dělají, když přece jen najdou čas na své koníčky a zájmy.

 

"Rád trávím čas s rodinou, je mi celkem jedno, kde to je. Rádi cestujeme, čtu a poslouchám hudbu a rád sportuju. Mám oboje lyže, ale jezdím jen klasiku. S dětmi, takových 15 kiláků, víc nejezdím," svěřil se bývalý premiér Mirek Topolánek.

 

"Čas na koníčky, kterými je zejména tenis a četba, nemám. Takže veškerý čas, který jenom ušetřím, věnuji své dceři Julii," uvedl textař a podnikatel Michal Horáček. Občas si ale 65letý kandidát zajde i zaběhat.

 

To Pavel Fischer preferuje muziku a volný čas tráví také s dětmi. "Rád fotím na takový ten starý foťák, občas si zahraji na staré housle a jsem rád s dětmi, takže jsme třeba venku nebo hrajeme hry," odpověděl bývalý diplomat a poradce Václava Havla.

 

 

"Já se snažím relaxovat hlavně sportem, jezdím na kole, běhám na běžkách, běhám i normálně. Jednou týdně hraju sálovou kopanou, jednou týdně hraji tenis," vypočítal kandidát Realistů Jiří Hynek.

 

"Já nejraději cestuji, jezdil jsem každý rok do Francie. Rád hraju šachy, rád se procházím po městě, rád sedávám v kavárně a čtu si noviny. S jsem taky blogger," pochlubil se producent a zpěvák Petr Hannig.

 

Adrenalin vyhledává bývalý ředitel automobilky Vratislav Kulhánek, který v mládí jezdil i rallye. "U mě je známo, že můj hlavní koníček je sport. Takže se snažím trávit čas sportem, četbou, pokud možno, kvalitních knih, netrávím čas ani na zahrádce, to jen ve stavu nouze," smál se Kulhánek.

 

Současný prezident Miloš Zeman tráví svůj volný čas především odpočinkem na Vysočině. V oblibě má knihy a nafukovací člun. Loni si Zeman dokonce vyrazil na běžky.

 

 

Jeho opakem je nejmladší kandidát Marek Hilšer. "Velice rád lezu po skalách, takže pískařím, jak se říká, v Adršbachu. Rád jezdím na kole, tančím argentinské tango, to je pro mě velký oddych, a také zpívám v pěveckém sboru nejhlubší bas," popsal lékař.

 

"Vždycky jsem sportoval, kdysi jsem hodně běhal. Dnes s manželkou se věnujeme turistice, v létě s trekovými holemi, v zimě na běžkách. Dalším takovým celoživotním velkým koníčkem je pro mě zpěv, jsem členem sboru už 43 let," pochlubil se bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš.

 

Prezidentské volby začnou už v pátek ve 14 hodin odpoledne. Volit budeme moci až do desáté hodiny večerní a poté v sobotu od osmi do 14 hodin.

Nikol Slancová/epa TN.cz