Proces v Pákistánu

Rána pro Terezu H. Žalobce může k soudu přinést nové důkazy!

Zadržená češka v Pakistánu
Zdroj: Lahore News, Facebook
Téma:

Nedávné zprávy, že soud s Českou Terezou H. v Pákistánu se chýlí ke konci, dostávají vážné trhliny. Nejnovější vývoj případu pašování drog totiž svědčí spíš o tom, že se hlavní líčení protáhne.

Další dějství případu, který se táhne už rok, se odehrálo právě teď. Jednání u soudu bylo sice krátké, ale přesto přineslo jeden důležitý moment.

 

"Na dnešním jednání státní zástupce oznámil, že mu nadřízený soud umožnil v procesu předložit nové důkazy," řekl TN.cz v pátek odpoledne mluvčí ministerstva zahraničí Michal Bucháček.

 

Doplnil, že žalobce soud vyšší instance žádal také o možnost připojit k procesu dalšího pachatele, o této žádosti podle všeho dosud rozhodnuto nebylo.

 

 

Tak jako tak se dá předpokládat, že aktivita státního zástupcce projednávání případu prodlouží. Agentura AP přitom před několika dny uvedla, že hlavní líčení je u konce a rozsudek padne do konce ledna.

 

Soud s Češkou obžalovanou za pašování drog bude v Pákistánu pokračovat příští týden. Terezu H.. zadrželi Pákistánci loni 10. ledna na letišti v Láhauru, v kufru objevili skoro deset kilo heroinu.

 

Pusťte si video od soudu z října:

 

pez TN.cz