Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 8. 2018
nové nařízení

Rána pro turisty v Itálii. Chtějí zrušit bezplatný vstup do památek

Coloseum
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Coloseum (ilustrační foto)

Italové by mohli přijít o bezplatný vstup do některých památek. Ten byl zaručen vždy první neděli v měsíci. Nový ministr kultury Alberto Bonisoli by chtěl po prázdninách toto nařízení zrušit.

Od roku 2014 je vždy jednou měsíčně možné navštívit některé nejznámější historické a kulturní památky v Itálii zdarma. Jedná se třeba o galerii Uffizi ve Florencii, římské Forum Romanum nebo Pompeje. Informují o tom italská média, na věc upozornily novinky.cz.

 

Možnosti navštívit památky zdarma využily vždy tisíce lidí. Podle Bonisoliho to ale památky znehodnocuje a zrušením bezplatného vstupu by se také vyřešily logistické problémy s obrovským množstvím lidí, kteří v danou neděli vzali památky útokem. Podle nového ministra kultury sloužila tato akce jako dobrá propagace, v budoucnosti by ale mohla být situace neúnosná.

 

 

Bonisoliho levicový předchůdce Dario Franceschini, který nařízení zavedl, ministra vyzval, aby své rozhodnutí ještě zvážil. "Bezplatné neděle jsou kulturní a společenskou událostí, které se zúčastnilo přibližně 10 milionů lidí. Mnoho z nich navštívilo muzeum poprvé v životě," argumentoval Franceschini. Konečné slovo by měli mít ředitelé galerií a muzeí.

mom TN.cz