galerie Rezidence krále popu

Sídlo Michaela Jacksona je na prodej. Neverland pustne a chátrá

Neverland - 6
Zdroj: Profimedia
Téma:

Bývalý domov zesnulé popové hvězdy Michaela Jacksona je po dvou letech opět nabídnut k prodeji. Ranč Neverland nese nový název a prodává se pod cenou.

Obrovský ranč se před dvěma lety na realitním trhu neudal. Současného majitele Thomase Barracka to zřejmě pobídlo k několika změnám. Neverland podle internetového serveru Curbed LA přejmenoval na Sycamore Valley Ranch.

 

Mimo název výrazně snížil částku, za kterou hodlá sídlo prodat. Nová cena by měla být až o třetinu nižší než před 2 lety, což je 67 milionů dolarů (1,7 mld. Kč). 

 

GALERIE: Neverland

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Neverland - 1
 

 

Michael Jackson Neverland prodal ještě před svou smrtí v roce 2009 společnosti Colony Capital, kterou vede Thomas Barrack. Ten je mimo jiné finančním společníkem amerického prezidenta Donalda Trumpa. Po neúspěšném prodeji předloni nechal Barrack sídlo zrenovovat. 

 

 

Ranč leží v kalifornském Los Olivos na ploše o velikosti více než tisíc hektarů. Na pozemku stojí 22 objektů včetně železniční a požární stanice, tanečního studia, stodoly, aquaparku, nebo kina pro 50 osob. Vše nechal zřídit v disneyovském stylu ještě Jackson. Barrackova společnost zrušila zoo a některé další části. 

Související témata:
bar TN.cz