Týdenní předpověď

Ranní mrazíky, na horách nový sníh. Mírně se oteplí až o víkendu!

Ochlazení
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
2.3. 2020 8:11
Téma:

V neděli odstartovalo meteorologické jaro. Tepla a sluníčka si ovšem zatím moc neužijeme. Podle týdenní předpovědi bude poměrně zima, dorazí i déšť, ve vyšších polohách sníh. Lehce se oteplí až na konci nadcházejícího víkendu.

V pondělí bude zataženo až oblačno. Na Moravě a ve Slezsku déšť, místy vydatnější, postupně nad 800 metrů srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, v 1000 metrech na horách kolem 2 °C, na Šumavě až 4 °C.

 

Zatažené a oblačné bude podle meteorologů z ČHMÚ i úterý. "Na většině území déšť nebo přeháňky, od západu postupně nad 600 metrů srážky sněhové. Odpoledne od západu ubývání srážek a později i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na západě Čech jen 1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na Moravě a ve Slezsku 6 až 10 °C," předpovídá ČHMÚ.

 

Trochu víc sluníčka si užijeme ve středu. Má být polojasno až oblačno, na východě až zataženo a zpočátku místy déšť, jinde během dne jen ojediněle přeháňky. V polohách nad 500 metrů srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, v Čechách 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C.

 

Jak bude ve čtvrtek? "Převážně oblačno, zpočátku místy skoro jasno. Během dne místy přeháňky, zejména na horách, v polohách nad 500 metrů sněhové. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C," uvádí ČHMÚ.

 

 

V pátek bude podle předpovědi převážně oblačno, ojediněle, na horách místy sněhové přeháňky, přes den v polohách pod 400 metrů i přeháňky dešťové. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C.

 

A jaký bude víkend a první den příštího pracovního týdne? "Zataženo až oblačno, přechodně až polojasno, místy přeháňky nebo občasný déšť, od středních poloh, postupně jen na horách srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty v sobotu 4 až 8 °C, v dalších dnech 7 až 11 °C," slibují meteorologové.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz