POLICEJNÍ VYŠETŘOVÁNÍ

Ranní tragédie v Třinci: Auto srazilo 62letého cyklistu, ten na místě zemřel

Cyklistka po srážce zemřela
Zdroj: Policie ČR
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
1.8. 2020 15:40
Téma:

Tragicky skončila nehoda v sobotu v Třinci. Cyklista zřejmě vjel do cesty projíždějícímu osobnímu autu, které jej smetlo.

Pětadvacetiletý muž, který se svou oktávií projížděl v Třinci kolem osmé ráno po Nádražní ulici, se srazil s 62letým cyklistou.


"Podle dosavadního prošetřování a prověřování měl řidiči bezprostředně do jízdní dráhy vjet místní 62letý muž na svém jízdním kole. Po střetu přepadl cyklista přes přední karosérii automobilu a čelní sklo na vozovku a při tomto utrpěl zranění těžkého charakteru," popsal policejní mluvčí René Černohorský.

 


Ani okamžitý příjezd záchranářů, ani pomoc svědků nehody neodvrátila smrt cyklisty. "Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče motorového vozidla negativně, u zemřelého muže byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době jízdy na jízdním kole nebyl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových a omamných látek," doplnil Černohorský. Škoda je asi 60 tisíc korun.


Policie se případem nadále zabývá. Vyzvala také případné svědky události a ostatní, kdo by mohli mít relevantní informace, aby se ozvali na linku 158.
 

TN.cz