Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

GALERIE ubodání v třebíči

Rapper El Marón jde za vraždu nožem do vězení na 11,5 roku 

Zdroj: TV Nova

Brněnský krajský soud dnes poslal 33letého Marka Teplého alias rappera El Maróna ze skupiny Masový Wrazi na 11,5 roku do vězení za vraždu v Třebíči. Stala loni 30. prosince, kdy v opilecké hádce podle spisu zezadu bodl o čtyři roky mladšího muže. Hudebník se k činu přiznal, lituje jej.

Kromě odpykání trestu musí rapper El Marón zároveň zaplatit pozůstalým oběti jako odškodné dva a čtvrt milionu korun. Verdikt zatím není pravomocný.

 

Vražda se stala po jeho vystoupení v třebíčském baru Sandra. V krvi měl 2,8 promile alkoholu. Podle svých slov si na událost nepamatuje, znalci ale jasně řekli, že netrpí žádnou psychickou poruchou.

 

Problémem muzikanta je podle soudní znalkyně z oboru psychologie Marty Skulové závislost na alkoholu. Pokud není pod jeho vlivem, má nekonfliktní povahu. Po vypití alkoholu se ale mění; je hádavý a agresivní. Právě při jedné z hádek vytáhl El Marón svůj nůž a soka, jenž byl k němu zády, bodl. I když sanitka byla na místě do tří minut, oběť vykrvácela. Potyčku zaznamenaly bezpečnostní kamery v nočním podniku.

 

 

"Samozřejmě, že je mi líto to, co se stalo. Nebýt toho, že jsem měl problémy s alkoholem, nebýt toho, že jsem neposlouchal své blízké, kteří mě před ním varovali, tak se nic nestalo," uvedl hudebník.

 

19

Vražda v Třebíči

Zdroj: YouTube.com

El Marón - 2

Hodnocení:

 

Třebíčská skupina Masový Wrazi vznikla v roce 2005. Texty jejích písní jsou podle psychologů šokující. Jsou totiž plné násilí, zpívá se v nich o vraždách a znásilňování. Krvavé jsou i scény, na nichž je hudebník El Marón zobrazený jako rapper.

 

Psycholožka Skulová dnes soudu řekla, že jeho texty se skutkem samotným nemají v podstatě nic společného. Snahou Teplého je podle ní šokovat, zaujmout své okolí, a to i za cenu, že používá velmi brutální texty. "Samozřejmě, bylo to velmi nechutné, když jsme se o nich spolu bavili," uvedla Skulová k nedávným vyšetřením Teplého.

tn.cz / ČTK / gar