Prezidentské volby

Rapper West jde do voleb s heslem "Ano". Je proti potratům i očkování

Téma:

Poté, co americký rapper Kanye West oznámil kandidaturu na prezidenta USA, se vyrojila spousta pochybností, jestli to myslí vážně a zda nejde o pouhé zviditelnění nebo pomoc příteli, současnému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Pochybnosti se West rozhodl rozptýlit a prozradil, čím by se chtěl v Oválné pracovně zabývat.

Kanye West plánuje do funkce nejmocnějšího muže světa kandidovat za Narozeninovou stranu. A až vyhraje, slibuje, že to budou narozeniny pro všechny. West prozradil, že kromě toho chce voliče oslovit i bojem proti policejní brutalitě, potratům a očkování.

 

"Tolik dětí je očkováno a stejně ochrnou. Takže když říkají, že zvládneme Covid-19 pomocí vakcíny, jsem velmi opatrný. Chtějí do nás dostat čipy, chtějí udělat spoustu věcí, které nám znemožní dostat se do nebe," prohlásil rapper pro Forbes.

 

Proti současnému favoritovi na vítěze voleb Joeu Bidenovi se West už vymezil. "Obama je výjimečný, Trump je výjimečný. Tvrdíme, že Kanye West je výjimečný. Amerika potřebujeme výjimečné lidi. Joe Biden není výjimečný," pronesl hudebník.

 

 

West dříve Trumpa podporoval. Navštívil ho i s manželkou, profesionální celebritou Kim Kardashianovou v Bílém domě. Někteří Westovi kritici tvrdí, že svou kandidaturou chce jen ubrat černošské hlasy Bidenovi a pomoci Trumpovi.

 

Tuto teorii West odmítl s tím, že předpoklad, že všichni černoši budou volit demokraty, je forma rasismu. Trump se prý na boj proti rapperovi těší. "Bude to skvělé zahřívací kolo. On má opravdový hlas," uvedl současný prezident USA.

 

Kanye West se svými názory, pocity a postoji nikdy moc netajil. V roce 2018 přiznal, že musel být hospitalizován kvůli bipolární duševní poruše. Nově řekl, že nedávno prodělal i koronavirus. Nejsou o tom ale důkazy.

 

 

Nad tím, jestli Westovi kandidatura vyjde, ale visí spousta otazníků. V některých státech se může přihlásit jako nezávislý kandidát. V šesti jich ale už termín pro kandidaturu prošvihl. Rapper však věří, že kvůli koronavirové situaci usmlouvá na úřadech výjimku.

 

Do boje chce jít s upraveným heslem Baracka Obamy - Ano, dokážeme to. Kanye West ho zkrátil na jednoduché Ano. Poradci mu mají být jeho manželka a podnikatel a miliardář Elon Musk. Ten ovšem po zveřejnění Westova rozhovoru uvedl, že mají více odlišné názory, než původně očekával.

Filip Šusta/epa TN.cz