Staronová úloha

Rath bude působit jako vězeňský lékař, převezli ho do jiné káznice!

Petr Zelený
Petr Zelený, Ondřej Špalek
Aktualizováno 20:28
9.2. 2021 12:20
Téma:

Odsouzený bývalý vysoký politik David Rath změnil "působiště." V těchto dnech ho eskorta převezla z pražské ruzyňské do brněnské věznice. Tam by měl navíc mít i novou úlohu.

Podle informací TV Nova totiž má Rath v brněnské káznici zastávat funkci vězeňského lékaře a starat se o další odsouzené. Transfer Ratha do jimoravské věznice potvrdil i jeho advokát Adam Černý. Dojít k němu mělo v pondělí.

 

Na covidové jednotce vězeňské nemocnice v Brně přitom už skoro dva měsíce působí Petr Kott - Rathův přítel a spoluodsouzený v korupční kauze, kterou proslavila krabice vína plná peněz.

 

Sám Rath o zařazení na pozici lékaře ve výkonu trestu usiloval delší dobu, ještě před měsícem přitom se žádostí o tuto práci nepochodil

 

 

David Rath, který vinu dlouhé roky popírá, na sebe upozornil i loni poté, co na povrch vypluly informace, že má ve věznici v Teplicích k dispozici zvláštní zdravotní matraci a vlastní oblečení. Vyšetřování vedlo přímo ministerstvo spravedlnosti, které dospělo k názoru, že chybovala věznice i státní zástupce.

 

Vrchní soud v Praze v červnu 2019 pravomocně uznal Davida Ratha vinným z ovlivňování výběru zakázek na rekonstrukci zámku Buštěhrad. Do teplické věznice nastoupil Rath v říjnu 2019. Původní sedmiletý trest byl Rathovi loni z důvodu uznání viny v dalším případu prodloužen o rok a půl.

 

Připomeňte si využití slavných vězňů a lékařů v jedné osobě v reportáži:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz