žádost o změnu

Rath chtěl ve vězení mírnější režim, soud jeho žádost zamítl!

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 16.1. 2020 20:27
Téma:

Nejdřív bývalý hejtman David Rath přišel v teplické věznici o zdravotní matraci, teď nebude mít ani mírnější režim. Okresní soud v Teplicích ve čtvrtek jeho žádost na přeřazení do nejnižšího stupně zabezpečení zamítl.

Líčení začalo ráno ve čtvrt na devět. David Rath se ho nezúčastnil, jelikož nechtěl být přítomen. U Okresního soudu v Teplicících ho tak zastoupil jeho obhájce Roman Jelínek. 

 

Soud projednával Rathovu žádost o přeřazení do jiného vězeňského režimu. Podle jeho obhájce totiž nepředstavuje Rath žádnou velkou hrozbu a je bezúhonný. Státní zástupce však na to namítl, že tak bezúhonný není, když spáchal trestní činnost v době, kdy působil jako hejtman.

 

 

Nakonec se obhájce dozvěděl rozsudek, který Ratha nejspíš nepotěší. Soud přeřazení totiž zamítl. Podle něho nemůže podat další stížnost. Obhájce však uvedl, že další možností je ústavní stížnost.

 

David Rath do vězení nastoupil na začátku října loňského roku. O měsíc později za ním poslala pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová kontrolu. Při ní se zjistilo, že měl Rath u sebe zdravotní matraci a také nosil džíny. Podle vězeňské služby však žádné výhody nemá. 

 

Podívejte se, jak trávil Rath den před nástupem do vězení:

Související témata:
TN.cz