Tendr za 40 milionů

Razie na vnitru i v centrále hasičů. Policisté tam šli kvůli velké zakázce

Ministerstvo vnitra
Zdroj: AKTU.cz
Ministerstvo vnitra Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 18. 10. 2019
Téma:

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) ve čtvrtek provedli domovní prohlídky v budovách ministerstva vnitra a na generálním ředitelství hasičů.

Podle portálu irozhlas.cz to souvisí s kazou podnikatele Tomáše Horáčka, který je stíhaný za údajné manipulování zakázek v pražských nemocnicích.

 

"Můžeme potvrdit, že na ministerstvu vnitra včera zasahovala Národní centrála proti organizovanému zločinu,“ uvedla v pátek pro portál resortní mluvčí Hana Malá. Zdůraznila, že se kauza netýká současného vedení ministerstva.

 

Zátah ve své centrále bez bližších podrobností potvrdili i hasiči. Podle irozhlasu detektivy zajímá zakázka na simulování zásahů u leteckých nehod, na kterou vnitro předloni vyčlenilo 40 milionů korun.

 

 

"O zakázce přitom promluvil už dříve přímo podnikatel Horáček, který usiluje o statut spolupracujícího obviněného. Ve své výpovědi navíc výslovně jmenoval bývalou náměstkyni Moniku Pálkovou, kterou do funkce jmenoval někdejší ministr Milan Chovanec," uvádí portál.

 

Příliš sdílný nebyl státní zástupce Zdeněk Matula, který pouze uvedl, že nikdo nový obviněn nebyl a že šlo především o získání dokumentů. Aktuální zásah nechtěl komentovat ani úřadující ministr vnitra Jan Hamáček.

TN.cz