policejní vyšetřování:

Recepční fingovala přepadení. Tržbu 200 tisíc si rozdělila s lupiči

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová
Aktualizováno 15:51
16.1. 2020 15:12
Téma:

Trochu nečekaně může vypadat výsledek vyšetřování loupeže z listopadu minulého roku. Podle policie byla celá loupež byla nahraná a lup si rozdělila okradená recepční s komplici.

Trochu nečekaně může vypadat výsledek vyšetřování loupeže z listopadu minulého roku. Policie zjistila, že celá loupež byla nahraná a lup si rozdělila okradená recepční s komplici.

 

Incident se odehrál na recepci hotelu na pražském Žižkově. Recepce fungovala i jako směnárna. Maskovaný muž se zbraní v ruce, přepadl provozovnu a lámanou angličtinou se domáhal peněz z pokladny. „Vzhledem k tomu, že recepce fungovala rovněž jako směnárna, vydala recepční ozbrojenému muži hotovost dosahující částky dvě stě tisíc korun,“ uvedla ve zprávě mluvčí policie Violeta Siřišťová.

 

Útočník s penězi z místa činu utekl. Žena oznámila věc své nadřízené a zavolala na linku 158. Kvůli jejímu psychickému stavu se musel na místo dostavit psycholog.

Od počátku vyšetřování pracovali vyšetřovatelé s několika verzemi. Nakonec zjistili, že celá loupež byla nahraná. Recepční se totiž nacházela ve finanční tísni. Věděla o větším finančním obnosu, který se v pokladnách nachází, domluvila se se svými přáteli, že ji během práce přepadnou a peníze si následně rozdělí.

 

Kriminalisté z pražské Palmovky ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi komplice údajné pachatelky v úterý večer v Praze 4. Samotnou recepční zadrželi ve stejný čas v Praze 3.

 

Dívka a její dva komplicové ve věku 25 a 24 let byli obviněni z trestného činu zpronevěry, za který mohou dostat trest až pět let odnětí svobody. „Obvinění se k činu přiznali a jsou stíháni na svobodě. Zbylé dvě zadržené osoby byly po výslechu propuštěny na svobodu,“ napsala Siřišťová.
 

Související témata:
tk TN.cz