přívalový déšť

Řecké pláže pod vodou! Balkán sužují ničivé povodně

Téma:

Řecko i celý Balkán zasáhly v uplynulých dnech velmi silné bouřky s přívalovým deštěm. Mnoho ulic i oblíbených řeckých pláží skončilo pod vodou, která s sebou brala téměř vše, co jí stálo v cestě. Lidé se navíc bojí dalších destruktivních povodní, podle meteorologů se mají silné bouřky objevovat až do čtvrtka.

Bahno valící se ulicemi, zaplavené pláže a poničené domy, to vše způsobily velmi silné bouřky, které v uplynulých dnech zasáhly zejména Řecko.

 

Pod vodou se ocitlo velké množství oblíbených letovisek po celé zemi, nejsilnější bouřky bičovaly zejména střed a sever země.

 

Reportáž TV Nova:

 

 

Teploty se pohybují kolem 20 °C a na většině území stále vydatně prší. Bouřky navíc provází velmi silný vítr. Na většině území podle portálu TVNoviny.sk spadlo více než 50 milimetrů srážek.

 

 

Bleskové povodně byly na mnoha místech destruktivní, velká voda před sebou hnala téměř vše, co jí stálo v cestě. V ulicích zůstalo ohromné množství bahna, zaplavené jsou i některé pláže. Špatně je na tom například ostrov Euboia.

 

 

Meteorologové mají navíc velmi špatné zprávy, silné bouřky doprovázené větrem a přívalovým deštěm by se měly objevovat nejméně do čtvrtka.

 


 

klma TN.cz