Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 7. 2018

Řecko pětkrát jinak

Alexandria
Zdroj: oficiální zdroj

Zažijte řecké léto! Možností, kam se vydat, je v Řecku opravdu hodně. Přinášíme Vám inspiraci pro snadnější výběr.

Kréta – největší řecký ostrov

Kréta je největší a nejjižnější řecký ostrov, který se táhne jižně od řecké pevniny a odděluje Krétské a Libyjské moře. Kréťané jsou přátelští a dobrosrdeční lidé, kteří jsou na svůj ostrov náležitě hrdí. A tak se rádi pochlubí svou výtečnou kuchyní a výborným krétským vínem, které můžete ochutnat v některé z mnoha příjemných taveren na břehu moře. Na své si tu přijdou milovníci klidné dovolené na pláži a u bazénu, ale i milovníci noční zábavy či výletu chtiví turisté. Na ostrově najdete bezpočet překrásných míst, která stojí za návštěvu, ať už Vás zajímá historie nebo toužíte po poznávání přírodních krás.

Náš tip na dovolenou v pohodě na Krétě: Maya Beach Alexandria ClubZakynthos – květ východu

Zakynthos je ostrov plný kontrastů, barev, starobylých staveb, vůní eukalyptu a levandule. Jeho pojmenování z doby benátské „Květ východu“ je tedy vcelku na místě. Tento ostrov je nejjižnějším a třetím největším ze skupiny Jónksých ostrovů. Zakynthos je oblíbený zejména pro krásné pláže a půvabnou přírodu. Každého návštěvníka zde uchvátí neuvěřitelně smaragdová barva moře, zalesněné kopce a bílé skály. V neposlední řadě je zde nesmírně zajímavý a bohatý podvodní svět. V okolí Zakynthosu se nachází více než dvacet potápěčských lokalit. Ostrov je také domovem poměrně vzácné mořské želvy karety obecné, za kterými je možné se v rámci výletu vypravit.

Náš tip na dovolenou v pohodě na Zakynthosu: Strofades Beach Alexandria Club

Rhodos – ostrov boha Slunce

Když si bohové mezi sebou dělili svět, Bůh slunce Helios objevil ostrov, který mu natolik učaroval, že požádal Dia, zda by si jej mohl vzít pod svůj patronát. Tím ostrovem byl Rhodos. Najdete zde směs antických měst, chrámů, pozdně středověkých hradů a pevností, rozmanité architektury a tradičních vesniček. Dnes je Rhodos moderním ostrovem s luxusními hotely a vysokou úrovní služeb. Rozhodně doporučujeme udělat si výlet po ostrově – za návštěvu stojí nejen hlavní město Rhodos Town, ale i historický Lindos s bílými úzkými uličkami a akropolí, na kterou můžete vyjet na oslíkovi. Úžasným místem je i pláž Prasonisi na úplném jihu ostrova, široký pás písku omývaný z jedné strany Egejským a z druhé Středozemním mořem.

Náš tip na dovolenou v pohodě na Rhodosu: Myrina BeachKorfu – smaragdový ostrov

Korfu nebo také Kerkyra je nejzelenější řecký ostrov a díky své bohaté vegetaci si vysloužil přezdívku smaragdový ostrov. Na každém kroku zde narazíte na cypřiše, olivovníky, borovicové háje a palmy, což vytváří příjemný stín pro Váš odpočinek. Tento ostrov je nejsevernější ze skupiny Jónských ostrovů a je to jeden z nejkrásnějších ostrovů země. Kromě dech beroucí přírody se můžete pokochat i historickými památkami ve staré části města Korfu. Od roku 2007 je Staré město součástí světového dědictví UNESCO.

Náš tip na dovolenou v pohodě na Korfu: Sea Garden Alexandria ClubKos – Hippokratův ostrov

Ostrov Kos přezdívaný jako Hippokratův ostrov patří k oblíbeným a často vyhledávaným destinacím pro letní dovolenou. Jak již přezdívka napovídá, jeho historie je spjata s otcem moderní medicíny Hippokratem, který se na tomto ostrově narodil. A na co se při návštěvě tohoto řeckého ostrovu můžete těšit? Čekají Vás krásné dlouhé pláže, bohatá historie a antické památky, termální prameny a v neposlední řadě samozřejmě skvělá řecká kuchyně. Díky svému terénu je Kos vhodným místem pro cykloturistiku i pěší turistiku. Stejnojmenné hlavní město Kos nabízí kromě typických řeckých taveren i mnoho zajímavých historických míst.

Náš tip na dovolenou v pohodě na Kosu: Natura Park 


 

Komerční článek