Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2018 20:59
Kam vyrazili

Řecko, Sardinie, Kokořínsko a Lány: Tady tráví dovolenou politici

Zdroj: TV Nova

Vládě začaly v úterý prázdniny a ministři se vydali do všech koutů světa. Premiér Andrej Babiš si s rodinou vybral exkluzivní destinaci v Řecku a do zahraničí, ovšem do skromnějšího resortu, se vypravil i jeho koaliční partner Jan Hamáček. Volno má i prezident republiky Miloš Zeman, který ho tráví v Lánech.

Prosluněná pláž, průzračné moře a samozřejmě luxusní ubytování. Takovými fotografiemi se na sociální sítí pochlubila manželka premiéra Andreje Babiše Monika. Ta se zcela přepnula do dovolenkového módu. Rodina zamířila na ostrov Mykonos.

 

"Vzhledem k tomu, že Mykonos patří mezi nejexkluzivnější a nejdražší řecké destinace, tak určitě, pokud se bavíme o 4 nebo 5hvězdičkových hotelech, tak tam skutečně ta cena za dvě dospělé osoby může šplhat i výrazně přes 100 tisíc korun," řekl TV Nova Jan Bezděk, mluvčí jedné z cestovních kanceláří.

 

Oslavit tam mohou první výročí svatby, ale spolu jsou už 24 let. K moři se vydal šéf dvou úřadů Jan Hamáček - s rodinou byl o něco blíž, na Sardínii.

 

"Sardinie také patří obecně mezi o něco dražší destinace, nicméně třeba v tuhle chvíli se tam dá týden v 4hvězdičkovém hotelu sehnat kolem 20 až 25 000 na osobu," dodal Bezděk.

 

 

V Řecku nabírá síly také ministr obrany Lubomír Metnar. A částečně v Česku a částečně v zahraničí bude pobývat ministryně průmyslu Marta Nováková. Dan Ťok, šéf dopravy, zvolil jezero.

 

"Jsem teď na jezeru ve Slovinsku, na jezeře Bléd, a je to moc příjemné a pak budu pár dnů ve Slovinsku a pak někde budeme ještě cestovat tak, jak nás napadne," prozradil TV Nova Ťok.

 

 

Levněji vyjde dovolená mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, trávit ji bude na českých turistických stezkách. "Budu převážně na mém oblíbeném Kokořínsku," napsal TV Nova Ovčáček.
Nejlevnější dovolenou zvolil v těchto dnech prezident Miloš Zeman - zůstal totiž doma - na zámku v Lánech.

 

Jana Maláčová, která je členkou vlády jen čtyři dny, během vládní dovolené pracuje na ministerstvu. Stejně tak jako její kolega - ministr spravedlnosti Jan Kněžínek.
 

vbo, Veronika Polášková TN.cz
Reklama