fronta antinoos

Řecko zasáhly silné bouřky! Záplavy uvěznily děti na táboře

Bouře v Řecku
Zdroj: Profimedia
Bouře na poloostrově Chalkidiki napáchaly obrovské škody
Téma:

Předpověď se vyplnila a do Řecka dorazily bouřky, které doprovázel vydatný déšť. Některé oblasti se tak musely potýkat se záplavami. Na ostrově Euboia voda zaplavila jedinou příjezdovou cestu na tábor, kde se v té době nacházely malé děti. Zachraňovat je muselo osm jednotek hasičů.

Jen pár dní po silných bouřích, které na řeckém poloostrově Chalkidiki zabily šest lidí včetně dvou Čechů, se země potýkala s dalším extrémním počasím. Většinu oblastí zasáhla z úterý na středu fronta Antinoos, která sebou přinesla nejen bouře, ale také déšť i krupobití.

 

Například na druhém největším ostrově Řecka Euboia záplavy uvěznily děti i dospělé na táboře. Na policii zavolali ve středu kolem třetí hodiny ráno, jelikož déšť zaplavil jedinou přístupovou cestu do tábořiště. Na místo okamžitě vyrazilo osm jednotek hasičů i záchranný člun. Naštěstí se všechny podařilo zachránit a nikomu se nic nestalo, uvedl portál in.gr.

 

K uvězněným lidem v autech museli vyjíždět hasiči i v Korintské šíji, která spojuje Peloponéský poloostrov s pevninou. Řidiči zůstali stát na silnicích a nemohli projet skrz vodu. Hasiči je tak dostávali pryč pomocí speciálních jednotek. Dále museli čerpat vodu ze zaplavených domů nebo i obchodů. Fronta Antinoos se poté přesunula na sever.

 

Záplavy ve městě Korint

 

Na poloostrově Chalkidiki vyděsila nejen obyvatele, ale i turisty vodní smršť, která byla vidět z pobřeží. Naštěstí se Chalkidiki vyhnula a pokračovala dál.

 

 

Vodní smršť u Chalkidiki

 

Meteorologové v úterý kolem osmé hodiny večer zaznamenali v Athénách přes 14 tisíc blesků, v západním Řecku více než 1 500. Celkově se během 48 hodin nad Evropou objevilo skoro 300 tisíc blesků, informoval na facebooku Severe Weather Europe.

 

Blesky nad Evropou

 

I ve středu se přes většinu území Řecka přeženou bouřky s deštěm. Počasí by se mělo zlepšit až během odpoledne. Teploty se budou pohybovat kolem 24 až 29 °C. Od čtvrtka se však do Řecka vrátí slunečné počasí s teplotami kolem 30 °C.

 

Připomeňte si reportáž o úmrtí dvou Čechů na poloostrově Chalkidiki:

 

Související témata:
reg TN.cz