Auto srazilo kojota a táhlo ho 900 kilometrů. Přežil

Jako zázrakem po srážce zvíře zůstalo zaklíněné mezi nárazníkem a chladičem automobilu. Vůz ho vlekl 900 kilometrů.

Zdá se, že nejen kočky, ale i divocí kojoti mají devět životů. Kdo ví, kolik z nich si vyčerpal toulavý kojot, kterého před několika dny v rychlosti 120 km/h srazili sourozenci Daniel a Tevyn Eastovi. Sourozenci nabrali kojota u hranic mezi Nevadou a Utahem. Mysleli si, že zvíře je mrtvé.
 

“Během cesty jsme si všimli asi stovky kojotů a jednoho jsme srazili. Mysleli jsme si, že zemřel a tak jsme pokračovali dál v cestě,“ říká sestra Tevyn. Sourozenci pokračovali zhruba 900 kilometrů v cestě a stačili ještě zastavit na dvou benzínových pumpách.
 

Největší šok je ale čekal, když dorazili do cíle. "Daniel chtěl zkontrolovat škody po nárazu. S hrůzou však zjistil, že pod předním nárazníkem je spousta srsti, "dodává Tevyn.
 

Zatímco Tevyn se raději vzdálila, Daniel se pustil do opravy auta. "Raději jsem odešla, myslela jsem si, že máme v nárazníku zaklíněné zbytky mrtvého kojota."

 

Po odmontování nárazníku ale zjistili, že kojot žije. "Zavolali jsme úřad pro záchranu divokých zvířat a ti jej ošetřili,“ směje se Tevyn.
 

Záchranáři vytáhli zvíře ven téměř bez zranění a umístili ho do speciální klece, ze které ale po třech dnech utekl. “Teď asi žije někde v přírodě. Když jsme neuvěřitelnou historku vyprávěli známým, nikdo nám nevěřil,“ svěřila se Tevyn.

 

mar tvnoviny.sk