Situace se obrátila

Místo pokuty za portréty v hnoji dostal ředitel největší odměnu

Řediteli gymnázia hrozí odvolání kvůli výroku na Facebooku
Zdroj: Profimedia / facebook, Zdeněk Bergman
Ředitel školníkovi v nadsázce nařídil, aby zahrabal Zemanovy portréty do kompostu
Téma:

Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman, který v říjnu na facebooku napsal školníkovi, aby zahrabal do kompostu portréty prezidenta Miloše Zemana, pokutu nedostane. Místo toho mu Ústecký kraj schválil odměnu ve výši 95 tisíc korun.

V říjnu napsal Bergman v nadsázce veřejný vzkaz svému školníkovi, aby do kompostu zahodil Zemanovy školní portréty. Vedení Ústeckého kraje, který školu zřizuje, naznačovalo, že by Bergman mohl být za svůj příspěvek potrestán, měly se mu strhnout odměny.

 

Místo pokuty ale krajská rada schválila řediteli půlroční bonus ve výši 95 tisíc korun, informoval web seznamzpravy.cz. Bergman už v roce 2014, kdy prezident použil ve veřejnoprávním médiu několik vulgárních výrazů, nechal sundat Zemanovy portréty ze školních tříd.

 

 

Když se situace s prezidentovými vulgarismy opakovala i letos, napsal v humorné nadsázce na sociální síti, že po rozhovoru se Zemanem, který právě slyšel, nařídil školníkovi, ať ty sundané portréty rovnou zahrabe do kompostu. Portréty ale samozřejmě zahrabány nebyly, i nadále leží ve skladu gymnázia.

mj TN.cz