seznam změn

RegioJet chystá změny: Některé linky přijdou o služby stevardů

Téma:

Cestující společnosti RegioJet přijdou o komfort. Známý autobusový a vlakový dopravce ruší na většině vnitrostátních linek stevardy. Cestující se tak budou muset obsloužit sami.

Zástupci společnosti RegioJet  portálu TN.cz potvrdili, že se společnosti nedaří najít na pozici stevarda vhodné kandidáty. "Reagujeme na situaci na trhu práce, kdy stejně jako ostatní zaměstnavatelé máme problém najít odpovídající zaměstnance. Není proto dlouhodobě možné obsadit všechny spoje stevardy," řekla Ivana Kašická, ředitelka autobusové a vlakové dopravy RegioJet.
 

Služby zdarma se pro cestující nezmění. "Káva pro cestující zdarma, stejně jako denní tisk či internet a sledování filmů jsou symboly spojů RegioJet a je pro nás klíčové, aby je cestující měli k dispozici vždy, když s námi cestují," dodala Kašická.

 

Cestující se tak budou moci obsloužit sami. "V každém sedadle je k dispozici dotyková obrazovka a všechny autobusy jsou vybaveny jednoduše obslužnými kávovary," řekla Košická.

 

 

Jak bude cesta probíhat?

Cestující při nástupu do autobusu odbaví řidič, který bude nově načítat jízdenky elektronickým zařízením přes QR kód. V Praze a v Brně bude u nástupu přítomen staniční koordinátor odbavení.

 

Během jízdy po dálnici a mimo město bude pro cestující k dispozici samoobslužný kávovar, kde si budou moci napustit do kelímku kávu nebo jiný nápoj. K dispozici budou mít stále i denní tisk.

 

Linky se samoobslužným servisem

Nový způsob samoobslužného palubního servisu bude postupně v průběhu letních měsíců zaveden na vnitrostátních autobusových linkách Praha – Plzeň, Praha – Liberec, Praha – Chomutov / Jirkov / Most, Praha – Jihlava – Brno, Brno – Ostrava, Brno – Zlín a Olomouc - Zlín.

 

Linky, kde se palubní servis nemění

Na všech mezinárodních autobusových linkách a na vnitrostátních linkách Praha – Písek – České Budějovice – Český Krumlov, Praha – Karlovy Vary a na vnitrostátním úseku Praha – Brno servis stevardů zůstává. U mezinárodních autobusových linek bude palubní servis probíhat vždy za přítomnosti stevardky nebo stevarda. Nic se nemění také u vlakových spojů RegioJet.

 

"Samoobslužný servis funguje obdobně řadu let na mezinárodních linkách IC Bus, které RegioJet provozuje pro Deutsche Bahn na trasách z Prahy do Norimberku, Mnichova, Lipska či Mannheimu. Zde mají cestující od počátku k dispozici samoobslužný automat na kávu a další nápoje," napsal mluvčí RegioJet Aleš Ondrůj.

Související témata:
mik TN.cz