Ubytování v Řecku

Řekové jsou na turisty připravení. Pro případné nakažené vyčlenili hotel

Klára Pospíšilová
Klára Pospíšilová
4.7. 2020 20:17
Téma:

Štáb TV Nova vyrazil na řecký ostrov Kos, aby zjistil, jak se změnila bezpečnostní opatření v tamních hotelích, které byly pro turisty několik měsíců zavřené. Personál měl tak dost času všechno si nacvičit a nachystat pro příjezd prvních Čechů. A hoteliéři se dokonce připravili i na nejhorší scénář. Pro všechny případy vyčlenili speciální hotel, kde by se turisté z nemoci Covid-19 mohli zotavit.

Povinná dezinfekce rukou hned při příjezdu do hotelu a místo vřelého přivítání plexisklo na recepci. Sotva host sáhne na recepční pult, personál ho ihned dezinfikuje. Turisté ve vnitřních prostorách hotelu zakrytý nos a ústa už nemusí mít.

 

Zaměstnanci ale i nadále nosí roušky. "Plastové štíty jsme si koupili tady v Řecku, odkoukali jsme to od místního personálu," řekl TV Nova Adam Vaněk, zaměstnanec cestovní kanceláře.

 

 

Přísná opatření čekají i v hotelové restauraci. Jídlo formou švédských stolů, jak ho známe, je minulostí. Při výběru se musí stát v bezpečné vzdálenosti a zaměstnanec hotelu v roušce a rukavicích hostům jídlo sám nabírá.

 

"Je to kvůli bezpečnosti nejenom zaměstnanců, ale hlavně i turistů," říká jeden ze zaměstnanců hotelu. "Jsme rádi, že se bezpečnostní opatření dodržují. Teď ten hotel je skoro prázdný, tak si myslím, že nebudou fronty," shodují se hoteloví hosté.

 

Na řeckých ostrovech panují přísná bezpečnostní opatření:

 

Hotely kvůli koronaviru musely přikoupit třeba nové ubrusy. Zaměstnanci po každém hostovi stůl i židle vydezinfikují a znovu prostřou. Použitý textil jde do speciálních kontejnerů.

 

"Zaměstnancům denně měříme teplotu a jednou za čtrnáct dní musí jít na testy na koronavirus," informuje manažerka hotelu. Turisté musí dodržovat speciální bezpečnostní opatření i u bazénu.

 

 

Hosté si mohou k bazénu přinést svůj ručník a užít si na lehátku slunce a koktejly. Okamžiku, kdy lehátko opustí, je signálem pro plavčíka. Ten si už v tu chvíli bere dezinfekční prostředky a míří k lehátku. Nastříká dezinfekci na celý povrch, začíná od místa, kde měl host položenou hlavu až dolů a poté všechno pečlivě otře.

 

 

Během pobytu na lehátku se totiž lidem ručník může shrnout a povrchu se dotknou kůží. Hotely v Řecku právě kvůli těmto opatřením musely posílit pozice plavčíků. Manažeři tak chtějí zabránit tomu, že by někdo ve vodě potřeboval pomoci a plavčík by se zrovna v tu chvíli věnoval dezinfekci.

kvo TN.cz