Uvolnění opatření

Řekové řekli, kdy do země pustí první turisty. Má to být velmi brzy!

Počasí v Řecku
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 28. 5. 2020
Téma:

Řecko, které stejně jako jiné evropské země kvůli pandemii koronaviru drasticky omezilo přeshraniční cesty, by mělo přísná opatření začít uvolňovat v polovině června. Turisté by tak měli do země moci přijet bez toho, aniž by povinně skončili v karanténě.

V první vlně by se mělo Řecko otevřít přibližně dvěma desítkám zemí. "Bude to 20 až 25 států, jejichž občanům povolíme přicestovat," cituje nejmenovaný řecký vládní zdroj britský Mirror.

 

Na seznamu nemá chybět například Izrael, Kypr, či Německo, ale také středoevropské státy nebo ty z Balkánu. Turisté z nich budou moci do Řecka jet, aniž by skončili v karanténě.

 

 

Kompletní seznam zemí mají podle Mirroru Atény oznámit ještě tento týden. Portál připomíná, že cestovní ruch tvoří asi pětinu řecké ekonomiky a vláda tuto oblast považuje za důležitý nástroj k nastartování průmyslu poté, co ho pandemie v podstatě paralyzovala.

 

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis už oznámil, že mezinárodní spoje se na letiště v Soluni vrátí 15. června, původní plán přitom počítal až s 1. červencem. Občané států EU s výjimkou Italů, Španělů a Nizozemců mohou do Atén letět už teď, po přistání je ovšem čeká dvoutýdenní karanténa.

 

Jaké budou prázdniny v Česku a cizině? Pusťte si debatu zástupců cestovek:

 

TN.cz