Ubíjející teplo

Evropu sužuje nebývalé horko! Auta se na slunci roztékají!

Renault se roztekl na sluníčku - 3
Zdroj: Profimedia
Téma:

Neuvěřitelnou scénu zachytil britský turista John Westbrook v italském městě Caorle. Zaparkovaný automobil Renault Megane se v horkém počasí začal roztékat! V Caorle bylo ve stínu 37 °C.

Horké počasí sužuje severní Itálii od začátku července. Jen za prvních deset červencových dní si vyžádala životy 140 seniorů. Spalující žár navíc nevydržel jeden francouzský automobil. Renault Megane se po několika dnech zaparkovaných nedaleko pláže v Caorle začal roztékat.

 

Osmačtyřicetiletý John Westbrook, taxikář z anglického města Folkestone, trávil v Itálii dovolenou se svou manželkou a synem. Jednoho dne si všiml, jak se zaparkované auto začalo roztékat.

 

 

"Auto stálo podél pláže několik dní. A jen ty silné sluneční paprsky, které na něj dopadaly, stačily k tomu, aby se začalo roztékat," řekl webu MailOnline.

 

GALERIE: Renault se na sluníčku roztekl

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Renault se roztekl na sluníčku - 2

 

"Projeli jsme kolem a nemohli věřit tomu, co vidíme. Části auta doslova odkapávaly na silnici. Dokonce se roztekl i kus nárazníku a zpětná zrcátka se začala ohýbat," pokračuje Westbrook.

 

"Myslím, že z toho plyne jednoduché ponaučení: Nevěřte francouzským autům," dodal Westbrook s tím, že kdykoliv opustili hotel, měli pocit, jakoby se pekli v troubě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co jíst v horku? Potraviny, které vás zaručeně zchladí

Jaké horko bylo u vás? Tolik jste už naměřili: FOTKY ČTENÁŘŮ

Požáry z horka sužují Česko: Hoří pole i lesy, oheň ničí i ovzduší!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Nechali se zavřít na zadní sedačce rozpáleného auta. Nikdo to nevydržel ani deset minut!

Trpíte v kanclu vedrem? Máme pro vás tip, co dělat

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
vbo TN.cz