Placené parkování

Reportér zjišťoval ceny ubytování v Chorvatsku. A dostal mastnou pokutu

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 18. 6. 2020
Téma:

Cesta z Biogradu na Moru, dále letovisky po pobřeží až na Makarskou riviéru. Takový byl čtvrteční program štábu televize Nova, který mapuje, jak se pandemie promítla v oblíbené prázdninové destinaci Chorvatsku. Reportér Ondřej Špalek je tam čtvrtý den a tentokrát se zaměřil na kvalitu ubytování.

Velké hotely, malé apartmány, rodinné vily, karavany či dokonce mobilheimy - možností ubytování je v Chorvatsku přehršel a stále hlásí volno. Záleží jen na tom, jak hluboko do kapsy sáhnete.

 

Pro dva se dá za tři tisíce korun na noc sehnat hotel s nedořešeným prostorem, vytékající klimatizací a páchnoucím odpadem. Ale zato má pokoj velkou terasu a milou recepční. "Vy jste tady první Češi, většina hostů je z Chorvatska," popsala dívka za recepcí.

 

Za stejné peníze ale bydlel štáb TV Nova i v čistším a luxusnějším pokoji. O několik dražší apartmán pak vypadal už o dost honosněji. Dost draho také reportéra přišlo desetiminutové stání na parkovišti u obchodu. Nevšiml si, že je placené, a tak musel pokutu uhradit na policii.

 

 

Pak už byl čas vydat se znovu na cestu a jadranská magistrála dvojici po 200 kilometrech dovedla do Pakoštane, které mají Češi také rádi. Z apartmánu, který si vybral náš štáb, zrovna jedna rodina odjela. Ve dvou i v osmi lidech za něj dáte 4000 korun.

 

Konečná suma může za týdenní pobyt vypadat hrozivě, ale velkým skupinám se vyplatí. Ovšem jde to i jinak. "My máme půjčený dům od společnosti, u které pracuji," svěřil se jeden z českých turistů.

 

Letoviska po cestě lákají i krásnými památkami, za návštěvu stojí hlavně historické centrum Splitu. Reportér s kameramanem ale museli vyrazit zase dál. Zakotvili v Makarské, kde teplota vzduchu ve tři odpoledne dosahovala 27 stupňů, teplota vody 21 stupňů.

 

 

Daniela Bohatá vlastní ve městě infocentrum pro české a slovenské turisty, moc práce ale prý zatím nemá. "Myslím, že zatím dorazili takoví turisté, kteří to tu velmi dobře znají a kteří si troufli na tu cestu," uvedla Češka žijící v Makarské.

 

Co přinesou další dny, se teprve uvidí. Někoho strach z koronaviru od cestování odradil úplně. Na druhou stranu by Chorvatsko mohli navštívit ti, kdo si dříve potrpěli na exotiku.


Z Makarské se reportér Ondřej Špalek přihlásil i v Televizních novinách:

 

epa TN.cz