Napínavý souboj

Reportér změřil síly s policejním mistrem ve střelbě! Jak dopadl?

Téma:

Česko má mezi policisty mistra světa ve střelbě z pistole. Miroslav Zapletal pracuje u policie v Hradci Králové jako instruktor střelby v zásahové jednotce. Po jeho návratu ze šampionátu ve Spojených arabských emirátech se náš reportér Petr Brzek rozhodl, že si s ním poměří síly. Podívejte se, jak to dopadlo.

Pokud pachatel narazí na tohoto střelce, je lepší se vzdát. Tenhle policista totiž nemine a díky tomu se stal nejlepším policejním pistolníkem na světě. Už za pár dnů ho čekají další závody, tentokrát v Thajsku.

 

V poušti za sebou nechal dvě stě závodníků. V dynamické střelbě rozstřílel terče v rekordním čase. A jak už to u každého výkonu bývá, trénink je tvrdá a nekončící dřina. "Dá se nastřílet šedesát i sto tisíc nábojů ročně," svěřil se Zapletal.

 

Za léta u policie nesčetněkrát tasil zbraň a byl i u těch nejvypjatějších zákroků. "Tento náš policista je dlouholetý instruktor střelecké přípravy zásahové jednotky a svoje zkušenosti předává dál svým kolegům," prozradila policejní mluvčí Lenka Burýšková.

 

 

A tak jsme jeho styl chtěli vidět na vlastní oči. "Jsem nerozstřílený," tvrdil policista, ale byla to zbytečná skromnost. Podívaná trvala jen pár vteřin.

 

A tak mistra světa vyzval na střelecký souboj reportér TV Nova Petr Brzek. Policista mu utekl hned zezačátku. Zatímco Petr dokončoval první stanoviště, protivník už byl na druhém. A když byl v půlce, on už dával zbraň do pouzdra. "Už jsem se bál, že budete lepší než já," vtipkoval pak Zapletal.

Petr Brzek/epa TN.cz