Nebylo mu do řeči

Reportéři vypátrali vybržďovače z Bíliny. Musela přijet policie

Téma:

Reportérům televize Nova se podařilo vypátrat řidiče, který na trase z Bíliny do Mostu několikrát agresivně vybrzdil vozidlo jedoucí za ním. K vysvětlení celé situace, za kterou byl obviněn z obecného ohrožení, se postavil podobně, jako ke zvládání agresivního chování za volantem. Reportéra televize Nova odbyl a jeho syn na štáb přivolal policii.

Kdekdo by čekal pokoru, kajícnost a třeba i omluvu. Místo toho se 42letý Tomáš V. zachoval podobně jako nedávno na silnici z Bíliny do Mostu. Před štábem utíkal a k incidentu, kdy čtvrt hodiny vybržďoval jiný vůz, a dokonce se před ním otočil na čtyřproudové silnici přes ruční brzdu, nic říct nechtěl.

 

Sdílní nebyli ani jeho rodinní příslušníci. "Běžte do prd*le," řekla příbuzná muže obviněného z obecného ohrožení za velmi riskantní chování na silnici. Jeho syn přivolal na štáb policisty, ti ale žádný přestupek nezjistili a po chvíli odjeli.

 

Dvaačtyřicetiletý muž z Chomutova před dvěma týdny agresivně vybržďoval vozidlo kvůli předchozímu, naprosto banálnímu incidentu. Jeho útoky trvaly déle než čtvrt hodiny a zastavila je až policejní hlídka.

 

 

"Ta agresivita je značná, nejedná se snad ani o afekt. Takový člověk by rozhodně měl projít lékařským a psychologickým vyšetřením a řidičský průkaz je otázka zvážení," uvedl pro TV Nova psycholog Slavomír Fischer.

 

Policisté tento týden muže obvinili. Za obecné ohrožení mu hrozí až osmileté vězení.

vbo, Martin Kočárek TN.cz