Společnost z Belize

Respirátory za 300 milionů od utajené firmy resort nekoupí. Neprošly testy

Žena s respirátorem
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Téma:

Ministerstvo zdravotnictví ruší nákup tří milionů respirátorů za 300 milionů korun. Ochranné masky měly přijít od firmy, která tají své majitele a sídlí ve středoamerickém Belize.

Resort zakázku nakonec zrušil kvůli tomu, že respirátory jsou nekvalitní a neprošly testy, píše Deník N, který na kauzu nedávno upozornil.

 

"Ministerstvo zdravotnictví odstoupilo od objednávky u této společnosti. Dodané respirátory typu FFP2 neprošly testy ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce,“ řekla portálu mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.

 

"Zdravotnické pomůcky měla úřadu dodat společnost De Sol Investment, která má anonymní vlastníky a sídlí ve středoamerickém státě Belize. Firma má v předmětu činnosti pronájem a správu nemovitostí. Má jen virtuální sídlo, nemá webové stránky ani na ni nelze dohledat žádný kontakt. Podstatné však je, že nelze ani zjistit, kdo je jejím vlastníkem,"vypočítává Deník N.

 

 

Podle portálu ministerstvo nedávno nakoupilo pomůcky i u jiné firmy, která nemá zkušenosti v oboru. Zakázka pro společnost, která doteď neměla žádné tržby, má hodnotu dokonce 1,2 miliardy korun.

 

O zdravotnické pomůcky se státy ještě nedávno přetahovaly. Více v reportáži:

 

pez TN.cz