Nastartujme Česko

Restaurace bojují dál! Aplikace jim nabízí pomoc s provozem okének

Aplikace - výdejní okénko
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
27.1. 2021 15:08

Nekončící lockdown v Česku stále neumožňuje restauratérům pustit hosty do svých provozoven. Restaurace ale nepřestávají bojovat a alespoň skrze rozvoz nebo okénka se snaží nahradit část svých tržeb. Právě těmto bojovníkům se snaží pomoci nová aplikace.

Nový nástroj aplikace Qerko - Okénko má restauracím zjednodušit práci s objednávkami, snížit náklady, a navíc i motivovat hosty k další návštěvě podniku. Zákazníci si v aplikaci jednoduše objednají z menu restaurace a počkají na oznámení, kdy si mohou jídlo vyzvednout. Vyhnou se tak čekání v zimě ve frontě před restaurací.

 

"Většina podnikatelů již nějakou dobu sahá do železných rezerv, aby udržela své gastro podniky při životě. To však nelze dělat donekonečna. Proto přinášíme nástroj, který restauracím pomáhá těžké časy překonat a udržet si kontakt se svým hostem," říká Lukáš Kovač, spoluzakladatel Qerko.

 

 

Jedny z prvních restaurací, které Okénko zavedly, jsou Kolkovna Dock nebo Potrefená Husa Albertov v Praze. Služba však funguje i mimo hlavní město, využít ji momentálně mohou lidé v Českých Budějovicích, Olomouci, Dvoře Králové či Nymburce.

 

Oproti běžné rozvozové službě si Qerko za službu Okénko neúčtuje nic navíc. Pro restaurace to znamená ušetření nákladů, které jsou při rozvozu často mezi 20 až 40 procenty ceny objednávky. Také podniky díky aplikaci nemusí vyvíjet vlastní objednávkový systém, který je často velice finančně nákladný.

 

 

Anketa

Navštěvujete výdejní okénka restaurací?

Hlasovalo 64 lidí.

V neposlední řadě umožňuje aplikace motivační programy pro zákazníky k pravidelným objednávkám. Každý podnik si může zvolit individuální benefity, jako je například sleva na každou desátou objednávku nebo sleva na útratu nad určitou částku.

 

"Okénko je nástroj, který restauracím umožní zůstat v kontaktu se svými hosty, díky čemuž se zákazníci rádi vrátí, až se situace vrátí k normálu. Což je v každé době, ale nyní o to víc, klíčové," dodává Kovač.

 

Podívejte se reportáž TV Nova o tom, jak majitelé restaurací a kaváren po celém Česku bojují, aby zachraníli své podniky:

Související témata:
TN.cz