Lidé moc jedli

Restaurace udělala speciální akci. Po dvou týdnech zkrachovala!

Bufet
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Téma:

Čínská restaurace se snažila přilákat zákazníky na věrnostní akci. Lidé si mohli koupit kartičku za necelých 600 korun a poté už celý měsíc jíst zdarma. Jenže akce se obrátila proti majiteli, zákazníci jedli tak moc, že restaurace zkrachovala.

Restaurace, která byla založena na bázi "sněz, co můžeš", v čínském městě Čengdu otevřela 1. června, už se v ní ale nikdo nenají. Po dvou týdnech kvůli nevýhodné věrnostní akci zkrachovala, píše portál Daily Mirror.

 

Přestože do restaurace chodilo 500 lidí denně, nevydělávala. Zákazníkům totiž nabídla věrnostní kartu, kterou zakoupili v přepočtu 560 korun a poté už za jídlo neplatili. Do restaurace proto stále proudili lidé, kteří jedli, ale nepřinášeli další peníze.

 

 

Během dvou týdnů majiteli naskákal dluh ve výši dvou a čtvrt milionu korun. Podle čínských médií si lidé navíc půjčovali kartičky mezi sebou a na jednu se tak chodily najíst celé rodiny. Ve městě přitom bydlí přes deset milionů obyvatel.

 

Majitel prý doufal, že si věrnostním programem vytvoří základnu zákazníků. Navíc předpokládal, že dodavatelé zlevní suroviny, které mu prodávali, když uvidí, jaký má odbyt. Fungovalo to ale přesně opačně.

epa TN.cz