velká chyba

Restauraci omyl vyšel draho! Hostům rozlévala víno za 133 tisíc

Číšník zaměnil lahve
Zdroj: Profimedia
Drahé víno, které číšník podával zákazníkům
Téma:

Takovou hostinu, kterou restaurace v britském Manchesteru nabídla zákazníkům, by chtěl každý. Zaměstnanci si totiž spletli lahve a místo méně kvalitního vína servírovali nápoj v přepočtu přes 133 tisíc korun. Restaurace se okamžitě stala na internetu terčem posměšků a všichni se shodli na tom, že do ní půjdou pouze v případě, když budou sloužit zrovna ti, kteří se spletli.

Jít na večeři a dát si k tomu víno není nic neobvyklého. Jenže se může stát, že dostanete jinou lahev, než jste si objednali. Některé lidi to může naštvat, ale zákazníky restaurace Hawksmoor Manchester v britském Manchesteru se spíše radovali.

 

Když si totiž objednali červené víno Bordeaux za 260 liber (tedy 7 722 korun), dostali místo toho lahev z roku 2001 Chateau le Pin Pomerol. Ta však stojí mnohem víc, a to až 4 500 liber (tedy 133 200 korun), uvedlo BBC.

 

Chyby se měl dopustit manažer z jiné pobočky, který pomáhal číšnici víno vybírat. O všem informovala restaurace na svém twitteru. "Zákazníci, kteří minulou noc obdrželi omylem lahev Chateau le Pin Pomerol 2001, která stojí 4 500 liber, doufáme, že si večer užili," napsala restaurace.

 

"Zaměstnanec, který udělal chybu, hlavu vzhůru! Chyby se stávají a my tě každopádně milujeme," napsala restaurace. Později také přidala fotografii lahví, které byly zaměněny prý proto, že si jsou velmi podobné.

 

 

Incidentu si však všimli lidé na sociálních sítích a hned začali psát vtipné komentáře. Takovou večeři by si totiž přál každý. "Rád bych si rezervoval stůl na dnešní noc, se stejnou číšnicí prosím," napsal například Piers. Jiní to zas vidí, jako reklamu. "Je to marketing," napsala Sam.

 

 

Přidali se k ní i další, ale podle nich to udělala restaurace dobře a nevidí v tom žádný problém. Pozitivní také pro všechny bylo, že majitel restaurace Will Beckett chybného zaměstnance nevyhodil a naopak si ho stále váží.

reg TN.cz