Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.9. 2017 16:46
Bezplatné storno

Revoluce u ČD: Jízdenku zrušíte 15 minut před odjezdem! Zdarma

Kontrola jízdenek ve vlaku
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Cestující Českých drah se konečně dočkali. Od půlky září budete moci jízdenku zrušit i 15 minut před odjezdem vlaku. Storno bude bezplatné a Dráhy ho vyřídí hned. U jiných dopravců takový systém funguje už několik let.

České dráhy zavedou bezplatné zrušení jízdenek čtvrt hodiny před odjezdem od 15. září. O změně, která vyplývá z nové verze Smluvních přepravních podmínek zveřejněných na stránkách ČD, informoval portál zdopravy.cz.

 

Stornovat půjde elektronicky zakoupená jízdenka, vrátíte ji přes internet i na pokladně. Peníze by se měly ihned připsat na účet ČD Kredit. Pokud jste platili kartou, dostanete peníze o něco později.tn

 

Dosud bylo vracení peněz a stornování jízdenek u ČD poměrně složité. Dopravce si účtoval poplatek deset procent a nejméně 35 korun při zrušení jízdenky den před odjezdem - v případě, že si nekoupíte jízdenku na stejnou nebo delší vzdálenost na jiný den.

 

 

U jízdenek koupených přes internet už Dráhy storno poplatek neúčtovaly, vrácení peněz ale trvalo i několik týdnů. Pokud cestující zrušili jízdenku až v den odjezdu, přišli o polovinu cenu.

 

Vrácení jízdenky patnáct minut před odjezdem už dlouho používá RegioJet, Leo Express nabízí stornování až do času odjezdu.

epa TN.cz